Hlavní navigace

Názor k článku Výchova parazitů v Čechách: Státní příspěvky, dotace a nesrozumitel­né zákony od Pavel - Já si opravdu nemyslím, že tenkrát žádné nemanželské...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 12. 2013 9:35

    Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---

    Já si opravdu nemyslím, že tenkrát žádné nemanželské děti nebyly. Já jen tvrdím, že proto, že měl tenkrát každý na očích, jak to s nimi dopadne, jich bylo podstatně méně (a už vůbec žádné úmyslně).

    Ono to tenkrát všechno bylo trošku jiné. Do výběru životní partnera mluvila rodina, ale tím na sebe také brala odpovědnost, když ten výběr nevyšel. A manželský slib se bral vážně, nebyl považovaný jen za bezobsažnou formalitu, jako dnes. Samozřejmě neplatí to na 100%, ale těch sociálně patologických situací bylo méně (i proto, že ti sociopati a jejich potomci prostě vychcípali a nemohli tu sociální patologii šířit do dalších generací, narozdíl ode dneška).

    Co dnešní společnost ničí (a jednou ji zničí) je přenášení osobní zodpovědnosti na jiné. Když si někdo na chodníku zláme nohu, žaluje jeho majitele. Když si vybere nesmyslný studijní obor a pak je bez práce, chce, aby ho živili ostatní (místo toho, aby se naučil něco opravdu užitečného). A když se ženská nechá zbouchnout, zase za to mají platit ti ostatní. Proč????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).