Hlavní navigace

Názor k článku Výchova parazitů v Čechách: Státní příspěvky, dotace a nesrozumitel­né zákony od Jarmila - Nevím, jak je to teď, ale mne před...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 12. 2013 22:52

    Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

    Nevím, jak je to teď, ale mne před několka léty zarazilo, že se mne nikdo na nějaké výživné ani nezeptal. Automaticky jsem dostala vypočítané dávky a připadalo mi to jako "zklapni, tady máš prachy a víc se nevzrušuj". Přitom by stačilo tak málo. Když jsem si psala návrhy na exekuce, tak to bylo jako z kopíráku, jen mě u toho nakrklo, že mi soud nepřiznal náklady řízení. To tomu trumberovi soudci nedošlo, že já jsem náklady vynaložit musela a soudím se ne z plezíru, ale proto, že peníze potřebuju? Komu je vzal? Dítěti, které se neumí bránit? Taky jsem to pak dost drsně okomentovala, připadalo mi to nechutné. Ne proto, že šlo o moje dítě, ale proto, že v podobné situaci je hodně žen, kterým podobné rozsudky de facto ještě o něco snižují životní úroveň. Jako by měly v životě málo starostí.
    Zabavení řidičáku je bezesporu na hranici ústavnosti, ale bohužel je to účinný bič na některé chronické neplatiče, kteří neplatí víceméně ze sportu, ne že by nemohli.
    Peněžitou pomoc v mateřství i rodičovský příspěvek beru, to jsou dávky nutné, zvláště pak v situaci, kdy jsme se pomstili ženám a zrušili jim dřívější odchody do důchodu a všem jsme navíc věk odchodu do důchodu prodloužili. Tím jsme zlikvidovali mezigenerační solidaritu, protože babičky už nemůžou pomáhat s hlídáním vnoučat, protože samy zařezávají v pracovním procesu, ze kterého si nedovolí vypadnout, protože by už pak nemusely práci sehnat vůbec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).