Hlavní navigace

Názory k článku Vlastní nešikovnost vám levně pokryje pojištění odpovědnosti (přehled)

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 9. 2010 15:31

  Pojištěný, někdy mezi 2000-2004 (neregistrovaný) ---.vodafone.cz
  V minulosti jsem pojištění na škody způsobené v zaměstnání měl. Tahle pojistka pokrývala i škody způsobené jinému zaměstnanci, nebo obecně jiným lidem při výkonu zaměstnání. Nešlo tedy jen o škody způsobené zaměstnavateli, i když to byl evidentně primární cíl celé pojistky.

  Nicméně smluvní podmínky podobných produktů obsahují vždy tolik vyjímek, které lze navíc chápat vícero způsoby (jsou nejednoznačné), že kvalita produktu záleží spíše na přístupu pojišťovny a jejího likvidátora. Já jsem se po vypršení asi dvouleté smlouvy rozhodl smlouvu neprodlužovat. S likvidací podobné pojistné události nemám zkušenost žádnou.

  Zaplatit 10–30% jako spoluúčast může být někdy stále mnoho peněz. Když jsem měl smlouvu, nebyl problém (za zvýšený poplatek) získat dodatek ke smlouvě, který spoluúčast snížil na pro mne přijatelnou částku. Mám pocit že to byla 3%, ale jistý si nejsem.

  Co vím bezpečně, je fakt že pojišťovna se o mého zaměstnavatele vůbec nezajímala a nikde nebyl ani uveden. Ve smluvních podmínkách žádná povinost nahlásit změnu zaměstnání nebyla uvedena.

 • 10. 9. 2010 21:36

  xf (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz

  Zeptám se opačně: na co se ta pojistka vztahuje? Rád bych znal konkrétní příklad; nebo ještě lépe, příklady.
  A to se ptám zcela vážně. Já sám jsem žádný takový příklad nebyl schopen vymyslet, a to před asi 5-ti lety v případě pojištění odpovědnosti u Kooperativy. Na všechno, co mě napadlo, jsem našel v pojistných podmínkách výluku.

 • 17. 3. 2011 14:13

  trx (neregistrovaný) ---.blue4.cz

  Pojistka na škody v obč.životě:
  1. Pes zakousne sousedovi slepici
  2. Dítě rozbije lahev drahého pití v obchodě
  3. Dítě přespí u sousedů a rozbije jim televizi
  4. Při lyžování se srazíte vy, nebo vaše dítě s jiným lyžařem

  Opravdu tomu věříte? Chyba. Psa a dítě jste nedostatečně hlídali, dítě bylo u sousedů samo a tudíž v péči sousedů a sportovní činnost bývá často vyloučena.

 • 3. 2. 2014 9:50

  niko (neregistrovaný) 158.193.99.---

  Žádné pojištění se nevyplatí, pojišťovny mají moc výmluv a výluk z plnění . Jediné, co platím a budu, je zákonné pojištění vozidla, protože je povinné.

 • 15. 10. 2015 2:19

  Pucek (neregistrovaný) ---.dclient.hispeed.ch

  Pekny dobry den,
  mam u Generali pojistovny sjednanou odpovednost za skodu.
  Jsem v zahranici a stal se mi takovy pripad, ze jsrm mel vyoujcene auto od spolecnosti, ktera tuto cinnost provozuje a behem vypujcky vzniklo poskozeni auta - poskrabani.

  Chtel bych se zeptat touto cestou, zda se pojisteni na tuto skodu vztahuje a za jakych okolnosti.

  Preji pekny den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).