Hlavní navigace

Trh jako na houpačce a Řecko mlčí

10. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V současné nervózní situaci na trzích analytici doporučují nástroje na ochranu již dosažených zisků a jen opatrné budování nových pozic než se vyřeší situace kolem Řecka.

Evropské trhy dnes obchodují v kladných číslech při průměrných objemech obchodů. Německý index DAX se dnes obchoduje na úrovni kolem 11.100 bodů, konkrétně před 17:00 na +1.7 % na 11.190 bodů. Žádné nové zprávy ohledně Řecka dnes nepřišly, takže současný nárůst přikládáme silné přeprodanosti Indexu DAX, kdy indikátor RSI poklesl během včerejšího obchodování až na 34 bodů.

Euro vůči dolaru je po mírném posílení aktuálně na hodnotě 1,128, dnes bez výraznějších pohybů. Nejvíce se daří v rámci evropských sektorů firmám napojeným na cenu ropy, naopak nejméně v indexu DAX posilují akcie Lufthansa. Zde jsou na vině nejspíše negativní zprávy z USA.

Americké aerolinky jsou totiž v posledních týdnech pod výrazným prodejním tlakem. Nervozitu v tomto sektoru spustila zpráva Southwest Airlines o navyšování přepravní kapacity, aby tak nedošlo ke ztrátě tržního podílu, což ovšem na druhé straně tlačí na ceny letenek. Dnešní zpráva o snížení výhledů u Southwest Airlines a American Airlines jen odráží to, co se děje v posledních týdnech. Krátkodobě je tedy sektor amerických aerolinek stále ještě nadprůměrně rizikový. Výsledky za 2Q budou velmi důležité. Měly by tam začít zaznívat i výhledy na rok 2016.

skoleni_4_3

Dnes nás již nečekají žádná významná data z trhu ani plánované proslovy či tiskové konference představitelů centrálních bank. Předpoklad tedy je, že se bude obchodovat během zbytku dne už  jen na základě techniky a sentimentu.

Za současné nervózní situace na trzích bych doporučil využívat nástroje na ochranu již dosažených zisků a nové pozice budovat velmi opatrně a velmi trpělivě, a to minimálně do chvíle, než se vyřeší situace kolem Řecka.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).