Hlavní navigace

Názor k článku Trestem za neplacení alimentů může být vězení, ale ne ztráta práv a povinností k dítěti od Jarmila - S neplacením výživného jsem si svého času užila...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 12. 2011 14:59

    Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

    S neplacením výživného jsem si svého času užila svoje. Za ta léta jsem si na to udělala vlastní názor, nikterak lichotivý pro stát. A sice: všechny represivní složky - Policie ČR (protože jde o trestý čin zanedbání povinné výživy), soudy nebo Vězeňská služba, ale i odbory péče o děti obecních úřadů - jsou de facto státní. Stát by proto měl mít zájem na tom, aby se o děti starali především rodiče a měl by tyto složky na řešení problému zainteresovat. Leč neděje se tak. Neplacení výživného je pomalu národním sportem a ve svém důsledku je to neskutečné tunelování státního rozpočtu na formou vyplácení dávek státní sociální podpory. Dávky by v řadě případů vypláceny být nemusely, kdyby výše uvedené složky konaly to, co by konati měly. Pro ně je ale pohodlnější vrznout rodiči (protože ne vždy je pečujícím rodičem matka) pár šušňů a dál si vesele hnípat v nečinnosti. Důsledkem je nakrknutý rodič, který jede stylem z ruky do huby, chudé dítě, kterému se onen rodič s vypětím všech sil snaží zajistit alespoň zdání hezkého dětství, a vytunelovaná státní pokladna. Nejsmutnější na tom je, že princip tunelování nechápou ani zarytí pravičáci.

    O tom, jak všechny složky neplacení výživného řeší, bych mohla napsat ne pár řádků, ale román. Kdyby to ve skutečnosti nebylo k pláči, bylo by to humoristické čtení, které by předčilo i Osudy dobrého vojáka Švejka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).