Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Trestem za neplacení alimentů může být vězení, ale ne ztráta práv a povinností k dítěti od Jarmila - S neplacením výživného jsem si svého času užila...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 12. 2011 14:59

  Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

  S neplacením výživného jsem si svého času užila svoje. Za ta léta jsem si na to udělala vlastní názor, nikterak lichotivý pro stát. A sice: všechny represivní složky - Policie ČR (protože jde o trestý čin zanedbání povinné výživy), soudy nebo Vězeňská služba, ale i odbory péče o děti obecních úřadů - jsou de facto státní. Stát by proto měl mít zájem na tom, aby se o děti starali především rodiče a měl by tyto složky na řešení problému zainteresovat. Leč neděje se tak. Neplacení výživného je pomalu národním sportem a ve svém důsledku je to neskutečné tunelování státního rozpočtu na formou vyplácení dávek státní sociální podpory. Dávky by v řadě případů vypláceny být nemusely, kdyby výše uvedené složky konaly to, co by konati měly. Pro ně je ale pohodlnější vrznout rodiči (protože ne vždy je pečujícím rodičem matka) pár šušňů a dál si vesele hnípat v nečinnosti. Důsledkem je nakrknutý rodič, který jede stylem z ruky do huby, chudé dítě, kterému se onen rodič s vypětím všech sil snaží zajistit alespoň zdání hezkého dětství, a vytunelovaná státní pokladna. Nejsmutnější na tom je, že princip tunelování nechápou ani zarytí pravičáci.

  O tom, jak všechny složky neplacení výživného řeší, bych mohla napsat ne pár řádků, ale román. Kdyby to ve skutečnosti nebylo k pláči, bylo by to humoristické čtení, které by předčilo i Osudy dobrého vojáka Švejka.

 • 2. 12. 2011 22:39

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Obávám se, že ani stát, ani policie nemohou za to, že jste souložila s někým, s kým nejste schopna se domluvit.

 • 3. 12. 2011 9:36

  Autor článku (neregistrovaný) ---.85.broadband2.iol.cz

  Méďo Béďo, co jste napsal, pod to se mohu podepsat, ačkoliv musím zdůraznit, že to nemíním jako reakci na pisatelku, nýbrž obecně! Přiměl jste mne k této pro někoho možná trochu tvrdé reakci. Jednou jsem napsal článek pod názvem, dovolte mi to říci, není to přece nic vulgárního, ale zcela lidského: Kondom lepší ombudsmana. Editor novin to nerozdýchal a vyšlo to pod názvem asi: Proč neschválit zákon o náhradním výživném. Avšak myslím, že tím říkám vše. Kolik lidí je v tolika případech zbytečně zatíženo - sociálních pracovníků, advokátů, soudců a dalších kvůli chvilce vášně a nezodpovědnému výběru partnera a přístupu k sexuálnímu životu...?

 • 3. 12. 2011 22:11

  kwinna (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Oba pánové, kteří zřejmě mají patent na rozum, jaksi zapomněli, že u té soulože musí být vždycky dva. Takže vážně nevidím důvod, proč by za její následky měl platit pouze jeden.

 • 4. 12. 2011 10:07

  Autor článku (neregistrovaný) ---.85.broadband2.iol.cz

  Dovolte mi prosím reakci vůbec ne jako právníkovi, autorovi článku, ale jako člověku, protože na tohle nelze nereagovat a nelze nereagovat jinak: Kondomy si snad smějí kupovat jen muži? Ženám je neprodají? Jejda, to je mi novina. I kdyby tomu tak snad bylo... Nejsou náhodou i jiné antikoncepční prostředky? Pravda, nákaze pohlavní chorobou nebo AIDS nezabrání, ale početí ano!

 • 4. 12. 2011 12:22

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  No, ono jich tam klidně může být i více, než dva ;-)... Já zas nechápu, proč by pouze jeden měl být odpovědný za početí.

 • 5. 12. 2011 9:11

  Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

  Méďo Béďo, já jsem byla schopná se domluvit, leč otec dítka toho schopen nebyl. Když se rodina rozpadla (protože já jsem si dovolila jít do práce, dát dítko do školky, neposkytovat otci dítka full servis a požadovat na něm spolupráci při péči o rodinu, neb jsem se domnívala, že rodina i dítko je moje stejně jako jeho), otec dítka nerozchodil žádost o rozvod a výživné přestal jaxi platit natruc. Nastoupil kolotoč soudů a podobných srandiček. A promiňte, pokud má stát pod palcem veškeré donucovací prostředky, proč ho na druhou stranu nezajímá, že jeho složky chrápou a sociální systém vydává nesmyslné peníze, které by vydávat nemusel? Chápete, že takovýto systém se dá snadno obejít? Třeba tak, že se partneři domluví, naoko rozvedou, a ten, kdo má v péči děti, ke všem příjmům vesele inkasuje sociální dávky jako benefit. To je Vám jedno? Hmm, stejně jako ostatním pravičákům, že? Kdyby ovšem všichni zúčastnění věděli, že výživnému na vlastní děti neutečou, protože na ně okamžitě dopadne tvrdá pracka zákona, tak by se toto nedělo a systém sociálni podpory by měl zdroje pro ty, co ji opravdu potřebují. Hmm, hlavně že ty soudy, Policii a další složky platíme ze státních prostředků...
  A podotýkám, že jsem svého času pracovala v dětském domově, kde jsem na vlastní oči viděla "zodpovědnost" některých rodičů. Jaká byla zodpovědnost matky, která šla chlastat a nebyla týden doma, přičemž 12-letý syn se staral o čtyři mladší sourozence, kradl pro ně rohlíky v samoobsluze, aby nezdechli hlady, a když jim byla zima, kleštěmi pouštěl plynový sporák, aby se aspoň trochu zahřáli? Když ten kluk přišel do DD a poprvé v životě dostal kopačky, aby si mohl na hřišti zahrát fotbal, tak měl takovou radost, že všichni dospělí kolem brečeli. A podobných zážitků mám víc.

 • 26. 3. 2013 19:38

  Haha (neregistrovaný) ---.148.broadband7.iol.cz

  takže doporučujete všem ženám v ČR, aby zvolily dobrovolně celibát, nebo radši rovnou vstoupit do klášterů, když je neplacení alimentů národním sportem, tj. cca 90% rozvedených nebo nezadaných mužů v ČR nesvéprávných ohledně plození dětí? V tom případě se Méďo Béďo začněte rychle modlit za svá slova, která si leckdo může vzít k srdci a těch 10% zodpovědných mužů nejen k sexu, ale především ke svým produktům ze sexu, nebylo roztrháno na padrť těmi 100% plodných žen v ČR.
  Nebo Vás také může persekuovat vláda, za to, že ji chcete vzít její budoucí chlebodárce, pokud teda z tohoto systému nesvéprávných může vůbec něco produktivního vyrůst.
  Evidentně jste jedním z postižených tímto, protože proč byste jinak na netu hledal téma alimentů, a jistě jste ten, kde partnerka s Vámi se odmítá domluvit, nemám pravdu? Pak tedy ale jen potvrzujete toto pravidlo a proč tedy Méďo Béďo Vy jste souložil s ženou, s kterou to nejde, to jste také nesvéprávný?
  Navíc paní Jarmila jako zkušená veřejná pečovatelka to napsala dobře a nečetla jsem, že by sváděla na represivní složky, kdo s kým souloží, Vy ano? Jestli si ovšem sám pletete používání kondomu s aktuální pomocí v hmotné nouzi dítěte, tj. z nedostatku jeho základních životních potřeb, které leckterý samotný rodič nemůže dokázat obstarat při více dětech, když je třeba těžce nemocný, nebo náhle přijde o práci a mělo to dítě ještě šanci vyrůst v kvalitního občana, tak se jděte vycpat a nechat zbavit dobrovolně svéprávnosti. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).