Není to poprvé, kdy novela zákona je zpracována tak, že si v detailech nebo i v podstatných záležitostech odporuje s ostatními zákony. Na to, aby člověk prostudoval novelu zákona ve všech souvislostech, musí mít právnické vzdělání. Živnostník, který provozuje malou hospodu, kde roznáší guláš a točí pivo, nemůže záludnostem zákonů porozumět. Dozví se informaci o snížené sazbě DPH na točené pivo z médií a věří tomu jednoznačně. Pak mu bude doměřena daň z přidané hodnoty, protože neznalost zákona neomlouvá. Zákon by měl být jednoznačný a srozumitelný pro každého. Malý živnostník si nemůže dovolit platit si daňového poradce. I když, daňoví poradci nebývají vystudovanými právníky a mnohdy jsou z nové novely daňového zákona také zmatení.
A mohu se zeptat proč se tedy zákon neodkazuje na 2203 00 09? Tedy "Pivo ze sladu v nádobách o obsahu nepřesahujícím 10 litrů - ostatní". A proč tedy ve svém prvním komentáři píšete, že těch 10 litrů je důležitých? Pokud tam někdo chtěl napsat to, co je v důvodové zprávě tak to měl napsat jinak. Např. "to neplatí pro podávání nápojů uvedených pod kódem nomenklatury celního sazebníku 2203 00 09 stáčených z nádob převyšujících 10 litrů"?
Protože takto, pokud do sklenice (třeba do mísy) naleju 21 lahváčů, pak mám sazbu 10 %.
Dobrý den. Bohužel je to jen další paskvil na vymáhání pokut !!! Já mám jídelnu , kde se zákazník naobědvá (za 10%) a když jsi k tomu vezme jídlo sebou (tak za 15%) pokladní to nemá jak rozdělit , může účtovat zvlášť , ale jak se na to budou lidi tvářit a když příjde kontrola a pokladní udělá chybu , tak podnikateli zaplať .
No jo, v Kocourkově, kde lidé smějí do obchodů chodit oblečení pouze navštěvovat, protože k jeho koupi je třeba na něj minimálně sahnout, n-li dokonce si je vzkoušet (a TO se nesmí), s nedivím raději už ničemu. Ani točenému pivu, které je a zároveň není ve snížené sazbě DPH.
Tady totiž už NORMÁLNÍ a LOGICKÉ zákony přestávají fungovat.