Hlavní navigace

Názor k článku Studie: Jak se liší důchod zaměstnance a OSVČ při stejném příjmu? od No jo - Hlupák? Soudím tak podle tvých vlastních slov. Napsal...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 8. 2017 0:32

  No jo (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Hlupák? Soudím tak podle tvých vlastních slov. Napsal jsi, že jako živnostník jsi na tom výrazně hůře, nežli zaměstnanec, dokonce vlastní zaměstnanec.
  Takže buď je to pravda, tak jsi hlupák, že v tomhle setrváváš. Anebo lžeš. Protože to co vyprávíš nedává smysl. Potom jsi hlupák, protože lžeš tak průhledně.

  Houby o mě víš, ale hned se chytáš osobních útoků... No co už tak čekat?

  V tom posledním máš pravdu, existuje tolik možností, báchorky o nezbavitelném se zaměstnanci jsou jen báchorky. Možná úplný hlupák nebudeš.

  Nikde to tu nezaznělo, takže: nechápu ten nářek v této diskuzi. Je to prostě jen kšeft. Zaměstnanec prodává svůj čas a schopnosti za více méně fixní cenu. Zaměstnavatel kupuje, tudíž se očekává, že zaplatí. A je jen na něm, jak s koupeným naloží. To je jeho podnikatelské riziko, jestli vydělá, nebo prodělá.
  On o když vydělá, zisk je celý jeho. Tož tak. A jestli nevydělá, tak to celé nedává smysl. To si může dovolit jen hodně bohatý hlupák. Takže znova: buď lžeš, nebo jsi hlupák.

  A k tvé poslední otázce: z dlouhodobého hlediska spíše hloupí. Tací získají nějakou pověst, a časem je pověst dožene.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).