Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Studie: Jak se liší důchod zaměstnance a OSVČ při stejném příjmu? od qwertz - Samozrejme je treba pocitat zdaneni zamestnance VCETNE odvodu...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 4. 8. 2017 7:24

  qwertz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Samozrejme je treba pocitat zdaneni zamestnance VCETNE odvodu zamestnavatele (tj. ze superhrube mzdy), protoze se tak jako tak jedna o vydelek zamestnance a jeho skryte zdaneni statem, aby plebs nevedel, jak moc ho prebujely socialni stat okrada.

  Resenim neni vice danit OSVC, ale snizit zdaneni prace minimalne na stejnou uroven.

 • 4. 8. 2017 10:03

  Velda (neregistrovaný) 77.104.252.---

  Přesně tak - stát (Kalousek) zavedl "super hrubou mzdu", takže zaměstnanec platí daň i z peněz, které nikdy neuvidí a z již tak zdaněných peněz odvede další daň - pardon - sociální a zdravotní pojištění. A díky "solidárnímu" důchodovému systému dostanu zpět méně než polovinu toho co jsem do něj nasypal.
  A naši méně výděleční spoluobčané žijící i obvykle na vysokých sociálních dávkách, dostanou procentuálně 2 x tolik než do systému odvedou. S takovou solidaritou může stát jít do kopru. Nehledě k tomu, že v průběhu let stihli politici rozkrást i přebytkový důchodový účet.

 • 4. 8. 2017 10:45

  hans 51 (neregistrovaný) 217.170.102.---

  vážení.proč tady pořád brečíte.někteří naši občané žijící na vysokých sociálních dávkách v životě neodvedli do systému nic nebot celý život jsou invalidní důchodci,možná že už když se narodí.tito naši vážení občané mají potom za celý život nic nedělání vypočítaný starobní důchod z průměrné současné mzdy.Takže co je lepší,chodit 45 roků do práce nebo se narodit invalidou.takže kdo je zde diskriminován,sa­mozřejmě že my kteří 45 roků chodíme do práce a odvádíme různě dávky do systému.A zde otázka.Kde bere systém peníze pro naše vážené občany co vůbec nikdy nechodili do práce. tak se zamyslete .S tím osvč je to taky hrůza.OSVČ n ikdy po státu nic nechtěl sam si zajistil podnikatelské podmínky,sám se musel zajistit včetně rodiny bez pomocí státu.takže rozsudek je jasný.osvč by měl mít stejný důchod jako zaměstnanec.

 • 4. 8. 2017 14:17

  jjjjj (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Abyste mohli dostávat důchod musíte dosáhnout určitého věku a mít odpracovanou určitou dobu. Kdo nikdy nepracoval nemůže starobní důchod dostat a z žádné průměrné mzdy se mu nic nepočítá !

 • 4. 8. 2017 16:56

  Filipinek (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Proč to nezměníš, nebo nezměníte. Nejdeš podnikat nebo nejsi osoba samostatně výdělečný činná? Jak říkal děda, mým strýcům a otci. Fando ty jsi šikovnej ty buď a pracuj sám na sebe, Jarouši ty máš rád hospůdku moc se ti nechce pracovat, jdi do státní správy a určitě nikdy nepodnikej, o všechno by jsi přišel. Ondro ty jsi Kapitán mužstva, Umíš všechno krásně dirigovat, řídit ty podnikej. A ono to krásně fungovalo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).