Hlavní navigace

Názor k článku Studie: Jak se liší důchod zaměstnance a OSVČ při stejném příjmu? od pomelo - Je nutno rozlišovat OSVČ, jež někoho zaměstnávají a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 4. 8. 2017 13:34

  pomelo (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Je nutno rozlišovat OSVČ, jež někoho zaměstnávají a ty OSVČ co zaměstnávají jen sami sebe!
  Ti zamestnancům nepřináší vůbec nic. Jsou to většinou pro střední a větší firmy výhodnější osoby jak zaměstnanci, nemusí firma za ně nic platit.Zářný napřiklad jsou"firemní doplňovači" pro obchodní řetězce.Zaměstnaným lidem právě "vadí" tito samostatně pracující OSVČ, kteří platí nejnižší zdravotní a sociální,kteří pak ve výsledku dle článku berou skoro stejný důchod jako zaměstnaci co zaplatí ze superhrubé mzdy státu pálku. Proč tedy nejdou tito jednotlivci co zaměstnávají jen sami sebe externě pro jiné firmy dělat jako zamětnanec a brečí,že jim stát něco bere, dává zakazy příkazy a jiné bla,blabla. Nemám nic proti těm co vytváří pracovní místa,ale také nemám rád když ti co defakto dělají to samé jako zaměstnanec a jsou pouze OSVČ pracující na své triko pro nějakou firmu brečí! Tak ˇať jdou makat do firmy,je to jejich rozhodnutí!
  Já kdybych jako zaměstnanec dostal celou suberhrubou mzdu a zaplatil pouze minimum co tento OSVČ, byl daleko vysmátější.Klasický případ zedník OSVČ po všech odvodech DPH atd má za měsíc pro finančák vykázáno 20tisíc čistého a zaplatí pouze minimálku,kdežto zedník pracující pod firmou dostane 20tisíc plat ,ale zaplatil ze superhrubé mzdy daleko více! Takže málo platíš odvody málo dostaneš! Nebo jak zmiňují dříve, ať se vykašle na OSVČ a jde makat do fabriky,když mu to tak vše vadí,práce je nyní dost.To je pro všechny ty řvouny!
  Mohl ty peníze co ušetřil oproti zaměstnanci během života využít ve svůj prospěch či investovat,protože šetřit je na důchod nemá při devalvaci význam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).