Dobrý den, dle dnešní právní úpravy ne, konkrétně 108/2006 Sb. §7 (1) a (2):
(1) Příspěvek na péči (dále jen „příspěvek“) se poskytuje osobám závislým na pomoci jiné fyzické osoby ... atd.
(2) Nárok na příspěvek má osoba uvedená v § 4 odst. 1, která z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebuje pomoc jiné fyzické osoby při zvládání základních životních potřeb v rozsahu stanoveném stupněm závislosti atd... pak případná změna nebo odejmutí příspěvku dle §14.
Jinými slovy, příspěvek nemá nic společné s finančním zabezpečením klienta ale s jeho stupněm závislosti resp. s počtem nezvládaných životních potřeb uvedených v textu.
Já vidím problém v tom, že pojištění platí u některých pojišťoven jen do 70 let věku, u některých o něco víc. Jenže nemohoucnost a neschopnost se o sebe postarat přichází hlavně ve vyšším věku. Čili pojišťovna sice pojistí, řadu let bude inkasovat pojistné ... a nakonec nic nevyplatí, protože pojištěný překročí určitou věkovou hranici. Takové pojištění pak vcelku nemá smysl.
U tézo pojišťovny to je doživotní pojištění. Je to v článku napsaný. Jinak samozŕejmě , když pojiš´tovna nebude vydělávat, tak z čeho bude vyplácet pojistná plnění? A mzdy zaměstnancům a spolupracovníkům? Takže logicky musí mít nastaveno tak, aby vydělávala. To je snad normální. Nebo Vy pracujete zadarmo?