Hlavní navigace

Názor k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Zkroťte své výdaje od Jarmila - Ad kolo: je rozdíl, když jedete na kole...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 7. 2012 13:16

    Jarmila (neregistrovaný) 62.168.1.---

    Ad kolo: je rozdíl, když jedete na kole rekreačně a mimo obydlenou zónu, nebo do práce, po kraji frekventované silnice nebo ve městě. je rozdíl, když na něm jedete v rámci relaxu za hezkého počasí, nebo denně a za každého počasí. Taky v zimě z kolařů šílím, protože blikny jsou většinou špatně vidět a cyklista uprostřed silnice je špatně viditelný a navíc neskutečně zranitelný.

    No, a u vaší poznámky mne zaujala ještě jedna: topení mimo město. Tam můžete topit jen elektřinou, plyn tam obvykle není, nebo dřívím+ uhlím. Mladému člověku nedojde, že to je neskutečně drahé topení, nejen proto, že se musí v létě složit uhlí do kolny nebo do sklepa, ale taky nadělat dřevo, na to potřebujete motorovku a cirkulárku, dovézt dřevo z lesa, toho je na množství zájemců málo a je to neskutečné množství jak dřiny, tak i peněz. Když to pak propočítáte, tak zlatý plyn! Ve dvaceti nebo ve třiceti si uhlím ještě zatopíte, v sedmdesáti je to fyzicky dost namáhavé, při případné zlomené noze i nemožné. Vůbec se nedivím, že staří lidé z vesnice žádají o umístění v domovech důchodců, když jim děti odešly do města za prací. To je bohužel druhý nezáviděníhodný rys vesnice, který vám možnost dýchat čerstvý vzduch v létě nevynahradí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).