Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Zkroťte své výdaje od Pavel - Zaujala mě Jarmila s tím kolem...jinak to je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 7. 2012 17:30

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Zaujala mě Jarmila s tím kolem...jinak to je samozřejmě hloupost. Bydlení mimo město je velmi drahé. Dojíždění je mnohdy mimo auto nemožné a na kolaře jsem alergický v létě, natož v zimě. Topení, opravy domu, leckdy starého, který není z moderních materiálů...kdo nazažil, neumí posoudit. Nejlevnější je panelákový byt někde poblíž centra v osobním vlastnictví. Rozdíly v nákladech mohou být i přes deset tisíc měsíčně. Venkov není žádná idylka, je to život spíš pro tvrďáky.

 • 8. 7. 2012 13:16

  Jarmila (neregistrovaný) 62.168.1.---

  Ad kolo: je rozdíl, když jedete na kole rekreačně a mimo obydlenou zónu, nebo do práce, po kraji frekventované silnice nebo ve městě. je rozdíl, když na něm jedete v rámci relaxu za hezkého počasí, nebo denně a za každého počasí. Taky v zimě z kolařů šílím, protože blikny jsou většinou špatně vidět a cyklista uprostřed silnice je špatně viditelný a navíc neskutečně zranitelný.

  No, a u vaší poznámky mne zaujala ještě jedna: topení mimo město. Tam můžete topit jen elektřinou, plyn tam obvykle není, nebo dřívím+ uhlím. Mladému člověku nedojde, že to je neskutečně drahé topení, nejen proto, že se musí v létě složit uhlí do kolny nebo do sklepa, ale taky nadělat dřevo, na to potřebujete motorovku a cirkulárku, dovézt dřevo z lesa, toho je na množství zájemců málo a je to neskutečné množství jak dřiny, tak i peněz. Když to pak propočítáte, tak zlatý plyn! Ve dvaceti nebo ve třiceti si uhlím ještě zatopíte, v sedmdesáti je to fyzicky dost namáhavé, při případné zlomené noze i nemožné. Vůbec se nedivím, že staří lidé z vesnice žádají o umístění v domovech důchodců, když jim děti odešly do města za prací. To je bohužel druhý nezáviděníhodný rys vesnice, který vám možnost dýchat čerstvý vzduch v létě nevynahradí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).