Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Zkroťte své výdaje od P2010 - Naprosta blbost. Jidlo v restauraci poridim za 100...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 6. 2012 23:01

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Naprosta blbost. Jidlo v restauraci poridim za 100 Kc, cas straveny cekanim max. 15 minut. Samozrejme musi byt vyber z vice restauraci v dane lokalite. Priprave vcetne nakupu surovin a umyvani nadobi bych musel venovat alespon hodinu. To uz se vyplati hodinu navic pracovat a mam vydelano na nekolik obedu dopredu :-)

  Ohledne toho prestehovani na vesnici, to je "uspora" kterou uz snad ani nema cenu komentovat. Opet blbost, leda ze mate jako zamestnani pozici rentier, pak to dava smysl.

 • 30. 6. 2012 19:13

  Jan Slanina

  Autor řešil situaci, kdy někdo chce zkrotit výdaje.
  Vy popisujete scénář, že zvýšíte příjmy tím, že budete o hodinu déle pracovat.

  To je samozřejmě rozumný postup v případě, kdy o Vaši práci někdo stojí resp. je ochoten za ni dobře zaplatit. Vy zjevně tyto obě podmínky splňujete, ale v naší zemi se potuluje spousta lidí, za jejichž práci by potenciální dodatečný zaměstnavatel zaplatil málo nebo nic. Pokud si někdo za dobu, kterou stráví přípravou jídla doma, vydělá méně, než rozdíl mezi cenou surovin a cenou jídla v restauraci (nebo dokonce vůbec tu práci není schopen sehnat, protože jeho práce má menší hodnotu než je minimální mzda), tak je pro něj výhodnější si doma uvařit.

  Samozřejmě, pokud jde o vícečlenné domácnosti, tak to vychází o mnoho snáz: pětičlenná rodina by v restauraci zaplatila 500 Kč, ale doma vaří jen jednou.

  Prostě neexistuje jeden model, který by vyhovoval všem, vždy je třeba hledat ze všech těchto návodů ten model, který sedne právě Vám.

  Analogicky s tím bydlením. Pro důchodce to IMHO řešení být může.

 • 30. 6. 2012 23:55

  Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---

  Ano, to je nejlepší, tihleti Čapajevové kapitálismu: i pobyt na WC přepočítávají na hodinovou mzdu, aby pak v diskusích mohli hlásat, že nejvýhodnější je kálet pod sebe a jednou týdně si zjednat černocha s lopatou. "Když budu místo času stráveného na WC pracovat, mám vyděláno na několik vykydání dopředu." A pak přijde domů a v předsíni potká úplně cizí dítě, které ho pozdraví "Dobrý den, divnej pane." :-P

 • 2. 7. 2012 0:55

  HOST (neregistrovaný) ---.mmsw.cz

  Jak vidím, tak se dá šetřit opravdu na všem a když se tady operuje s extrémama, tak se taky přidám. Co takhle si práci táhnout na záchod :) (sice u dělníka to asi moc nepůjde, ale když někdo pracuje na notebooku) Ušetříte za černocha, vykonáte potřebu a ještě vyděláváte peníze prací.

 • 2. 7. 2012 20:18

  czhunter (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  To je nesmysl. Existuje věc, která se nazývá "multitasking".

  V praxi to funguje tak, že buď můžu půl hodiny koukat na zprávy, nebo můžu půl hodiny koukat na zprávy a během toho uvařit jídlo.
  Celkové časové náklady na přípravu = téměř nula.

  Tedy je to spíš dáno tím, jestli umíš vařit. Pokud neumíš, doporučuji raději déle pracovat a chodit do té restaurace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).