Hlavní navigace

Názor k článku Spoléháte se na realitku? I když má advokáta, můžete přijít o nemovitost i peníze od Martin - Co je to zase za článek? Tady se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 10. 2018 11:48

  Martin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Co je to zase za článek? Tady se řeší nějaký podvod z roku 2009! Pracuji jako makléř 9 let a nikdy jsem nic podobného nezažil, respektive jsem nikdy nepoškodil jediného klienta. Naopak díky své práci jsem klientům prodal nemovitost dráž, než původně požadovali. Zkrátka jsem jim vydělal víc peněz.

  Jak by takový případ fungoval bez makléře? Klient by podal inzerát a kupující by za sníženou cenu koupil. Hotovo. Píše se potom někde jak kupující obral prodávajícího o část ceny? Jak na nebohém důchodci vydělal? Nepíše!

  Pokud je solidní makléř, který spolupracuje s advokátem, tak je snad normální a logické, že strana prodávající i kupující si může smlouvy zkontrolovat u svého advokáta. Připomínky se zapracují a hotovo.

  Makléř je hlavně obchodník, má umět prodat nemovitost za co nejvíc peněz, proto si ho prodávající platí. Samozřejmě díky zkušenostem rozumí právním věcem, stavebním, ale NIKDY by neměl psát smlouvy nebo vydávat potvrzení o stavu nemovitosti. Makléř není superman.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).