Hlavní navigace

Názor k článku Skončí někdy monopol Českých drah? od cestujici - Ze svého několikaletého využívání Českých drah bych mohla...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 7. 2006 10:20

  cestujici (neregistrovaný)
  Ze svého několikaletého využívání Českých drah bych mohla sepsat román - humoristický:) Myslím, že nejdem jediná, kdo ve vlaku ČD zažil, že na něj v upozorňuji zavřeném kupé pršelo či sněžilo, o tom, že v zimě se v druhé třídě často mrzne, ani nemluvě.

  Zpoždění - to je samostatná kapitola sama pro sebe - opravdu, cestovat s minimálně jedním přestupem je zkouška trpělivosti pro každého. Přesně jak bylo v názoru výše - vlaky na sebe čekají - nedávno se mi stalo, že po přestupu z rychlíku na lokálku, přičemž hlásili, ukončete nástup, vlak je připraven k odjezdu:), jsme potom čekali další půl hodinu na další tři rychlíky. Není to hezké, jak jsou ČD ekonomické ? - přece nepojedou s poloprázdným vlakem, když mohou počkat až bude zcela naplněn. A jízdní řád? Zbytečnost:)

  O kvalitě vozového parku se taky nemá cenu příliš rozepisovat. Pokud nejedete vlaky IC a výš, tak si moc pohodlí neužijete. Nedávno jsme cestovali vlakem, u nějž jsme opravdu měli obavu, zda dojedem - rok výroby jsme tipovali někdy těsně po válce (druhé světové:)

  Ach České dráhy - to je prostě téma ke konverzaci - člověk se tím může už jen bavit, ale když má naplánován nějaký důležitý program a chce se dostat do místa určení vlakem včas, vždy by si měl vzít tak hodinku rezervu (při delší cestě i víc:)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).