Hlavní navigace

Názor k článku Senioři a finance: i v důchodu si můžete přivydělávat od * - "protože místa jsou obsazena neaprobovanými důchodci, které ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 9. 2015 14:15

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  "protože místa jsou obsazena neaprobovanými důchodci, které ale nemůže propustit, když oni nechtějí"

  To není tak docela pravda. Dosažení důchodového věku sice není důvodem k výpovědi, ale zaměstnavatel má spoustu možností jak zaměstnance k tomu dokopat, pokud s ním není domluva. Rozvrhem hodin, sebráním všech příplatků, to vše křišťálově čisté, i kontrolami a buzerací.
  V tomto poměry zhoršila ještě Kalouskova vláda. Od 1. 1. 2010 již navíc neplatí omezení, podle kterého mohli důchodci pobírající starobní důchod pracovat pouze v pracovním poměru na dobu určitou v maximální délce 1 roku.
  Nicméně co znám důchodce, tak učí vždy na rok, takže v praxi přetrvává minulé ustanovení.

  Dokud to nerozvrtal Kalousek, tak to fungovalo slušně oboustranně. Na jedné straně měla škola zajištěného učitele na celý školní rok, na druhé si mohl (nový) ředitel vybírat lidi, aby mohl zajistit chod školy.
  On Kalousek a vše s ním spojené je tragédie. Po Kalouskovi nezbývá nežli... dělat schválnosti. A to vše, aby byl vytvořen tlak na co nejnižší platy (28% německých při 2/3 ekonomické výkonnosti, a pořád je jim to příliš), aby se lidé nedokázali domluvit kvůli vzájemné naštvanosti z nespravedlnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).