Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Senioři a finance: i v důchodu si můžete přivydělávat od Ivan Kourřil - Ve složité životní situaci jsem využil možnosti a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 9. 2015 18:03

  Ivan Kourřil (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Ve složité životní situaci jsem využil možnosti a požádal jsem o předčasný důchod. Ani ve snu jsem netušil, že vyměřený ,předčasný důchod 7.000 Kč je do konce života. Žiju sám a vyjít s tímto důchodem je velmi těžké. Uvažoval bych i o přivýdělku, ale je mi skoro 70 let a těžko najdu místo. Bylo by od státu určitě seriózní upozornit , že předčasný důchod je vlastně na důchodce past a připravuje ho o značnou část důchodu. Rád bych se zeptal zdali mohu požádat o navýšení důchodu a kam bych se ve věci mohl obrátit.
  Děkuji za pochopení.

  S pozdravem

  Ivan Kouřil

 • 22. 9. 2015 13:28

  Tonda

  Jistě, když odejdeš do předčasného důchodu, tak si zkracuješ dobu kdy do systému přispíváš a prodlužuješ dobu kdy čerpáš, logicky bude takový důchod citelně nižší. Že sis to nezjistil a nenechal si to předběžně spočítat je jen tvoje chyba.

 • 23. 9. 2015 14:12

  re: (neregistrovaný) 188.120.212.---

  Je vám 70 let?Asi jste pár let zaspal a pobíráte předčasný důchod bez práce dlouho.Asi to nebyl hazard když jste žádal o předčasný důchod ve složité situaci.Nevím jestli by to šlo.Nejdříve si najděte práci a poté zažádejte o výjimku zrušení důchodu a dopočet let důchodu ve správném roce pobírání.Možná vám chybí 3,4,5 let.Ty chce dopracovat a poté zažádat o plný starobní důchod.Na ČSSZ by vám měli poradit jak z toho ven a jak to udělat.Pokud ne, nebo jen hledáte práci bez řešení stavu a myslíte, že se SD nedožijete, máte smůlu.Každopádně by jste si o min. polovinu polepšil.Jak se říká: každý je strůjcem svého osudu.
  A každý dělá chyby.

 • 24. 9. 2015 19:51

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  Ne, nevěřím, že by kdokoli nevědě, že odchodem do předčasného důchodu bude brát menší důchod. V novinách, v televizi se o tom mluví, a zvláště to bylo téme před cca 13-ti lety. Na úřadě to každému říkají, vysvětlují.... byl jsem tam s rodiči před důchodem, také výpověď rok před dosažením důchodového věku.
  Nevěřím.
  Tohle je troll.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).