Hlavní navigace

Sberbank v korporátním bankovnictví posiluje o Richarda Paulíka a Petra Vodenku

31. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Divize korporátního bankovnictví Sberbank posiluje o dva členy.

Vedení divize korporátního bankovnictví a strukturovaného financování ve Sberbank CZ převzal od července Richard Paulík (41). Do týmu Richarda Paulíka přichází také  specialista na strukturované financování Petr Vodenka (37).

Richard Paulík do Sberbank přináší dlouholeté zkušenosti z oboru korporátního a investičního bankovnictví, a to zejména z oblastí korporátních transakcí, investic soukromého kapitálu a dluhových kapitálových trhů. Převážnou část své profesní kariéry se také věnoval strukturovanému financování.

Richard Paulík, ředitel divize korporátního bankovnictví a strukturovaného financování ve Sberbank CZ
Autor: Sberbank CZ, a.s.

Richard Paulík, ředitel divize korporátního bankovnictví a strukturovaného financování ve Sberbank CZ

Svou kariéru zahájil ve skupině ING v Bratislavě v týmu korporátního a investičního bankovnictví. Během následujících 15 let pracoval na řídících pozicích v předních finančních institucích jako Commerzbank AG, společnosti Dexia a skupině PPF, kde působil do roku 2011 jako ředitel strukturovaného financování. Před příchodem do Sberbank se ve společnosti BNP Paribas zaměřoval na velké korporace a zodpovídal za rozvoj prodejní strategie.

Kromě korporátního bankovnictví a strukturovaného financování spadají do divize vedené Richardem Paulíkem také bankovní služby pro finanční instituce, veřejný sektor a řízení úvěrových analýz.

FIN revoluce - tip do článku 1

Richard Paulík je absolventem Katz Graduate School of Business při University of Pittsburgh v USA a Ekonomické univerzity v Bratislavě, hovoří anglicky a německy. Mezi jeho záliby patří sport, cestování, potápění a horská turistika.

V srpnu se do týmu Richarda Paulíka připojil také Petr Vodenka, který povede oddělení zaměřené na strukturované financování. Jeho činnost se zaměří na oblasti financování akvizic, leveraged finance, syndikované úvěry a další strukturované produkty, včetně lokálních kapitálových trhů, a to napříč klientskými segmenty Corporate a SME. Petr Vodenka má v těchto oblastech dvanáct let relevantních zkušeností a do Sberbank přichází ze Citibank.

Petr Vodenka, specialista na strukturované financování ve Sberbank.
Autor: Sberbank CZ, a.s.

Petr Vodenka, specialista na strukturované financování ve Sberbank

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).