Hlavní navigace

Názor k článku Rodičovská stoupne o celou třetinu. Bude to ale až od roku 2020 od Kira - Jsou země,kde je žena doma měsíc,dva a šupajdí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 12. 2018 9:10

  Kira (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jsou země,kde je žena doma měsíc,dva a šupajdí zpátky do práce. Z platu pak platí chůvu, pokud nemohou hlídat babičky a dědečkové. Též se v těchto zemích platí daně, ale sociální systém tam nefunguje tak dobře jako u nás (z vlastní zkušenosti uvedu např Mexiko, Kolumbie. Pokud vím ale, je to podobné i např v USA). My si nemáme nač stěžovat. Podpora není závratná, ale je alespoň nějaká. Máme možnost zvolit délku čerpání a nikdo nám nebrání si na RD přivydělávat. Též bych měla raději 3 roky plný plat, aby mi neklesl životní standard a nemusela jsem sáhnout na práci. Ovšem v zásadě jsem ráda, že budu na RD v ČR, protože v porovnání s řadou jiných zemí se o nás stát nestará zas tak špatně.
  Jinak to, co odvádíme na sociálním, nejde jen na RD. Je to též předplatné na důchod či podporu v nezaměstnanosti.
  Samozřejmě souhlasím, že bez korupce by na sociální dávky zbylo víc peněz. To je bez diskuze. Ovšem zas takoví chudáci my dětní v ČR nejsme.
  Jinak moji rodiče např žili z ruky do huby, když jsem se narodila. Máma musela velmi brzy do práce. Pracovala i při rizikovém těhotenství. Prý ji ani nikdo tenkrát nenabídl nemocenskou. To jen tak pro srovnání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).