Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rodičovská stoupne o celou třetinu. Bude to ale až od roku 2020 od Hexer - Je skoda, ze ten system nezohlednuje odvedene dane...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 12. 2018 20:24

  Hexer (neregistrovaný) ---.silesnet.cz

  Je skoda, ze ten system nezohlednuje odvedene dane nebo by dite mohlo dozivotne rodicum snizovat danovy zaklad. Tech moznosti je urcite spousta jen chybi vule to zmenit.

 • 5. 12. 2018 9:17

  L. (neregistrovaný) 91.219.246.---

  Ale skoro přesně takhle to už funguje. Za vyživované dítě je daňová sleva (12k na rok, tuším).

 • 5. 12. 2018 10:41

  miki (neregistrovaný) ---.asseco.cz

  Ale to je právě ten problém, že je to pouze cca tisíc korun měsíčně.
  Máte vychovat nového daňového poplatníka, což Vás bude stát několik milionů do jeho 18. roku věku, ale "odměna" je cca 200 tisíc daňové slevy za toto období.
  Ta sleva má být mnohem výraznější buď přímo (vyšší odpočet/bonus), nebo nepřímo na DPH (pleny, výživa, školní pomůcky, dětské oblečení atd atd). Případně v podobě služeb (dostupné jesle, školky, ....), což i to je dnes problém. Nemáte šanci umístnit méně jak tříleté dítě do těchto zařízení. A pokud je dáte do soukromého, tak už nemusíte chodit do práce, protože budete vydělávat jen na to, aby Vám někdo cizí hlídal část dne děti.
  Byla zrušena možnost aby část daní dětí šla rodičům na důchod. Proč?

 • 5. 12. 2018 12:04

  L. (neregistrovaný) ---.144.230.94.awnet.cz

  Už v současné verzi zaměstnanec s hrubým příjmem 25.000,- a dvěma dětmi platí na dani "závratných" 79,- korun měsíčně. Zvyšovat odpočty tedy nemá smysl, protože by se to nižších příjmových skupin vůbec nedotklo. A akorát by byl jekot, jak se "přidává bohatším".

  Tedy jediná cesta by byla zvýšit bonus. Ovšem tam jsou dva problémy:

  1) Kde na to vzít?

  2) Výchova dětí může stát dost různé peníze. Pokud je krmíte junk food, necháte sedět před televizí, pošlete na učňák a v osmnácti vykopnete z domu, máte o mnoho menší náklady, než pokud jim dopřáváte kvalitní jídlo, kroužky, dobrou školu, vysokou, ... Takže když ten bonus zvýšíte, dostanete se do situace, kdy pro lidi, co chtějí děti vychovávat poctivě to bude stále nedostatečné, ale už dost lákavé pro lidi, co mají žaludek na to na svoje děti kašlat, aby si z nich udělali snadné živobytí.

  Suma sumárum, idea, že by výchovu dětí měl platit stát je sice lákavá, ale podle mne tudy cesta nevede.

  P.S.: Ona možnost platit rodičům na důchod byla někdy zavedena? Kdy? Pouze se o ní mluvilo, ale nakonec schválena nebyla, prý z rozpočtových důvodů (viz bod 1 výše).

 • 18. 2. 2019 11:46

  Lucie (neregistrovaný) 194.9.121.---

  Dalo by se to vzít z daně, kterou platí zaměstnavatel.

  Nejlepší a nejjednodušší by bylo snížit daně všem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).