Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rodičovská stoupne o celou třetinu. Bude to ale až od roku 2020 od majlika3 - To bylo nejdřív, že od roku 2019, pak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 12. 2018 18:09

  majlika3 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To bylo nejdřív, že od roku 2019, pak od půlky 2019, teď už 2020 a pak to stejně ještě posunou.
  No jo, rodina základ státu, ale podpořit rodiny, to ne. Moje rodiče dostali po svatbě byt i novomanželskou hypotéku. Máma mohla být doma se sourozenci, protože tátův plat stačil na uživení celé rodiny.
  Dnes rodičák nepokryje nic a utáhnout celou rodiny z 1 platu je taky obtížné. Já ještě ani neporodila a už přemýšlím, kam si budu chodit přivydělávat, abychom poplatili hypotéku, životní náklady a nemuseli žít " z ruky do huby".
  Stát by mohl začít trochu více podporovat rodiny, které poctivě roky platí daně, sociální, zdravotní. Je smutné, že ti co nedělají, nebo dělají na černo, dostanou více peněz na všechno , příspěvky, doplatky, výbavu, stravenky no a my poctiví, můžeme zase chodit do práce, ať je jim to z čeho vyplácet. Kdybych vzala všechny peníze, co jsem za za svůj život odvedla na sociální a místo toho je dala na nějaký účet, dalo by to dohromady víc, než 220 , nebo 300 tisíc, stejně když člověk něco chtěl, tak mu nic nedali. Tohle nahrává jen šedé ekonomice Schwarz systému.

 • 5. 12. 2018 9:10

  Kira (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jsou země,kde je žena doma měsíc,dva a šupajdí zpátky do práce. Z platu pak platí chůvu, pokud nemohou hlídat babičky a dědečkové. Též se v těchto zemích platí daně, ale sociální systém tam nefunguje tak dobře jako u nás (z vlastní zkušenosti uvedu např Mexiko, Kolumbie. Pokud vím ale, je to podobné i např v USA). My si nemáme nač stěžovat. Podpora není závratná, ale je alespoň nějaká. Máme možnost zvolit délku čerpání a nikdo nám nebrání si na RD přivydělávat. Též bych měla raději 3 roky plný plat, aby mi neklesl životní standard a nemusela jsem sáhnout na práci. Ovšem v zásadě jsem ráda, že budu na RD v ČR, protože v porovnání s řadou jiných zemí se o nás stát nestará zas tak špatně.
  Jinak to, co odvádíme na sociálním, nejde jen na RD. Je to též předplatné na důchod či podporu v nezaměstnanosti.
  Samozřejmě souhlasím, že bez korupce by na sociální dávky zbylo víc peněz. To je bez diskuze. Ovšem zas takoví chudáci my dětní v ČR nejsme.
  Jinak moji rodiče např žili z ruky do huby, když jsem se narodila. Máma musela velmi brzy do práce. Pracovala i při rizikovém těhotenství. Prý ji ani nikdo tenkrát nenabídl nemocenskou. To jen tak pro srovnání.

 • 13. 12. 2018 11:46

  Jerrymouse (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  Koukám podle vás by nás měl asi všechny živit stát. Po svatbě dostat byt a nejlépe ještě auto a na děti posílat kupu peněz, aby měli všechno. Chtělo by to taky se trochu postarat sám o sebe a změnit myšlení. Jak píše paní přede mnou, zrovna v Česku je mateřská a rodičovská královská oproti ostatním státům. V Anglii jdou po půl roce do práce nebo najmou chůvu. U nás 3 roky nemusíte dělat nic a být a dítětem doma. Moje manželka akorát skončila rodičovskou, měla něco přes 7tis. Měsíčně a z toho sme zaplatili veškeré nutné platby typu elektrika,voda, telefony,internet, pojistky atd. Celý můj plat, a to není nijak velký tedy zbýval na hypotéku,jidlo,o­blečení a koníčky a věřte tomu, že sme i usetrili. Místo stěhování začněte laskavě premyslet

 • 17. 12. 2018 10:30

  miki (neregistrovaný) ---.asseco.cz

  Když řeknete A, řekněte i B.
  Jaké je zdanění práce a výše mzdy v těch ostatních státech, kde jdou po 6 měsících do práce?
  Celodenní chůva u nás bere více než jen průměrnou mzdu občana v ČR (platíte v čístém, ne hrubém) a to nemluvím o mediánu. Takže platit si chůvu, nebo jiné soukromé zařízení (protože do 3 let nemáte šanci jinde dítě umístnit) je nesmysl.
  Proto je u nás většina rodičů doma a do práce jde jen vysokopříjmová skupina, která si to může dovolit.
  Za 11 let se rodíčák nezvýši a naopak, proti roku 2007 dokonce snížil. Jak vzrostly ceny? daně? náklady na bydlení?...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).