Hlavní navigace

Riziko je opět in

13. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera schválil řecký parlament úsporná opatření, která jsou podmínkou pro uvolnění mezinárodní finanční pomoci. Obrázky z ulic Athén ukazují, že Řekové s výsledkem hlasování nijak spokojení nejsou.

Vláda tedy bude muset nyní udržet v zemi pořádek, a pokud se jí podaří i toto, tak další epizoda řeckého dramatu skončí a pozornost investorů a médií se začne upírat jiným směrem.

Na rozhodnutí řeckého parlamentu reagovala pozitivně aktiva korelovaná s rizikem. Jak rizikové měny, tak americké akciové indexy otevřely v neděli večer tzv. gapem směrem výše a vymazaly velkou část pátečních ztrát.

Zajímavou zprávou jsou také informace ze zápisu z jednání americké centrální banky FED. Ty budou oficiálně zveřejněny až ve středu, ale už o víkendu informovala agentura Reuters o tom, že část vysoce postavených představitelů FEDu je pro další uvolňování monetární politiky.

V současné konstelaci hlasovacích práv v rámci FOMC je velká šance, že uvolňování bude prosazeno. Zapadá to i do našich širších představ o tom, že lidé kolem Obamy budou chtít devalvovat dolar a vytvořit iluzi, že trhy jsou silné a že úspory a investice voličů posilují.

skoleni_27_5

Páteční obchodování na páru EUR/USD přineslo po propadu k oblasti okolo 1,3200 a dále pod ní několik dobrých příležitostí ke krátkodobým skalpovým obchodům. Zajímavé také je, že krátkodobí long obchodníci páteční propad akceptovali a své pozice si drželi. Z našeho pohledu probíhá bitva mezi dlouhodobými short obchodníky, kteří přibližně od konce ledna čekají na výraznější propad, aby mohli vybrat zisky a krátkodobými long obchodníky, kteří nejspíš spekulovali na vývoj v Řecku a čekají na růst cen.

My stále čekáme, pokud cena bude testovat do oblasti okolo 1,3370. Tam vnímáme vhodné umístění short obchodu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).