Hlavní navigace

Názor k článku Rezervační smlouva s realitkou vám nic negarantuje. Nechcete-li, nezavazuje ani vás od Slušný oddíl? - No, slušný oddíl... Dodrželi, co bylo ústně domluvené....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2017 12:10

    Slušný oddíl? (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

    No, slušný oddíl... Dodrželi, co bylo ústně domluvené. Sehnali klienta, jak bylo domluvené. Prodávajícího vystavili, není zřejmé, zda vědomě, či nevědome, riziku ztrát všech peněz z nemovitosti. Dokonce se mohlo jednat o pokus o podvod " a chtěl aby peníze do přepisu uložili u něj", ale o tom se dá jen spekulovat, protože se jeho návrh neuskutečnil.

    Také nechápu, proč by měl kupující prodávajícímu navrhovat, aby obešel realitku. Proč by to dělal? Provizi platil prodávající, takže by kupující nic neušetřil. Notářskou úschovu, a tudíž předpokládám že i ostatní náležitosti, řešil prodávající, což znamená že se realitka odladění smlouvy nebránila, takže ani tady důvod není. Sám jsem za těchto okolností nemovitost kupoval, a znova, proč bych něco takového dělal? Abych znejistěl prodávajícího? Nebo proč?

    Takže já bych to slušným oddílem nenazval, takhle by realitní obchody probíhat neměly. Ale je pravda, že popsaný případ patří k těm lepším. Tedy realitka nebrání klientovi, aby na své náklady ošetřil rizika.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).