Hlavní navigace

Názor k článku Rady začátečníkům: jak fungují burzy a kolik stojí na nich obchodovat? od Morrighan - "Nu, není to příběh se šťastným koncem. Z...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 5. 2018 11:57

    Morrighan (neregistrovaný) ---.sabmiller.com

    "Nu, není to příběh se šťastným koncem. Z prvního jsi se poučil, ale ne dostatečně, ne obecně. Nic nelze dělat, budeš muset stejně draze zaplatit za zkušenost i s půjčování peněz.
    Co mě zaráží, že název je jiný, ale princip je stejný. A ten princip jsi v prvním případě pojmenovat na konec dokázal. Naštěstí to jsou tvé peníze, ne moje."

    Vůbec nevíte co říkáte. Na burze vám nikdo jistotu vrácených peněz nedá. U P2P půjček ano. Konkrétně Zonky si potenciální žadatele úvěru prověřuje, vše právně ošetří, nyní nabízí i k půjče pojištění proti neschopnosti splácet. Zároveň si žadatele úvěru prověřují v registru a podle toho dají rating. Pak už je na uživatelích, jak vyvážené portfolio si pořídí. Navíc, zde se dá začít vkládat do půjček od 200 Kč, což na burze asi těžko. I poplatky za služby ze strany Zonky jsou adekvátní. V případě prodlení dlužníka ho ihned kontaktují a snaží se s ním situaci řešit. V případě neúspěšné domluvy dají celou věc k soudu. Poplatky soudu vy jako investoři nehradíte, něco se platí z poplatků, co vám každý měsíc strhávají dle ratingu půjčky, a dodatečné poplatky si platí dlužníci sami. Já mám celkem vyrovnané portfolio, mám i rizikové půjčky, a i přesto je můj čistý zisk 6,9%. Další dobrou investicí jsou i dluhopisy od ověřených firem, tam se pohybují zisky kolem 9%, ale musíte z toho zaplatit srážkovou daň 15%, takže reálný zisk je o něco nižší. Výhoda oproti tomu je, že poplatky neplatíte žádné, pouze max. poštovné, když odesíláte podepsanou smlouvu na úpis dluhopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).