Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rady začátečníkům: jak fungují burzy a kolik stojí na nich obchodovat? od Akcie nebo P2P? - Při investování na burze (intradenní obchodování) jsem prodělal...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2018 22:39

  Akcie nebo P2P? (neregistrovaný) 185.220.101.---

  Při investování na burze (intradenní obchodování) jsem prodělal skoro 300 000 Kč a to jsem absolvoval nějaké kurzy, přečetl si pár knih...

  Znamená to, že jsem blbec? Rozhodně ano. Ale jste si jistí, že vy jste chytřejší? Pokud někdo investuje do akcií dlouhodobě, protože zná tu firmu, věří jí, tak dejme tomu. Ale spekulovat na pokles nebo vzestup na základě kravin jako dvojité dno a podobně, to je spíš hazard, kde lidé sází proti sobě (sázka na pokles, na vzestup) a kasíno - tedy provozovatel bere poplatek. A přesně tak to pro sázející také končí.

  To už dává stejný smysl jít sázet na sport. Je to také hazard a aspoň je to zábava dívat se na utkání.

  Pokud někdo chce v ČR investovat menší částky, měl by jít do P2P půjček a půjčovat lidem, kteří potřebují peníze a vydělávat na tom. Tam má totiž slušnou šanci, že on bude ten chytřejší - protože on už peníze má a oni je potřebují. Takže jít na www.banking-online.cz (ideální pro začátečníka) nebo na www.zonky.cz (největší v ČR) a začít s menšími investicemi vydělávat.

  Sázet na burze proti jiným lidem s penězi je moc velké riziko.

 • 1. 5. 2018 23:10

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Nu, není to příběh se šťastným koncem. Z prvního jsi se poučil, ale ne dostatečně, ne obecně. Nic nelze dělat, budeš muset stejně draze zaplatit za zkušenost i s půjčování peněz.
  Co mě zaráží, že název je jiný, ale princip je stejný. A ten princip jsi v prvním případě pojmenovat na konec dokázal. Naštěstí to jsou tvé peníze, ne moje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).