Hlavní navigace

Názor k článku Provident Financial? Drahý, ale... od Patrik Chrz - "Zadarmo" jak se to vezme. Spíš bych řekl,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 7. 2005 11:43

  Patrik Chrz (neregistrovaný)
  "Zadarmo" jak se to vezme. Spíš bych řekl, že platíš za službu i když jí nevyužíváš. Určitě by se našel levnější účet (u jiné banky), kde ten kontokorent nebude a bude levnější.
  A co se těch karet týče - je to skoro stejné. Pro někoho to opravdu bude zdarma - pokud hodně projezdí a karty berou (snad) všechny benzinky takže za hotové ho člověk (většinou) levněji nekoupí. Pokud se ovšem jedná o běžné nákupy, tak ty jsou hotově (většinou) výhodnější, takže to potom člověk platí v ceně zboží. Navíc ne všechno jde zaplatit kartou, někdy jsou opravdu třeba hotové peníze a ty se často úročí hned od okamžiku výběru (a ne zrovna malou sazbou), navíc samotný výběr bývá dost zpoplatněn.
  Já osobně kartu nemám (ani kreditní, ani debetní), nepotřebuji ji. Těch 36000 bych s ní ročně neutratil (tam kde nakupuji karty neberou, a když se někdy dostanu do Meinla nebo do Delvity, tak se spíš snažím udat stravenky).
  Nikdy jsem úvěr neměl (ani od banky, ani od "lichvářů") a nepředpokládám, že by se mě to někdy týkalo, ale dokážu pochopit, že jsou lidi, pro které jsou tyhle společnosti jediným / dostupným / někdy snad i výhodným řešením.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).