Hlavní navigace

Názor k článku Přivyděláváte si k zaměstnání? Nezapomeňte vše řádně zdanit od Jarmila - Dostupnost bydlení je snazší, jak pro mladé, tak...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 8. 2018 15:08

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Dostupnost bydlení je snazší, jak pro mladé, tak i pro starší. Za komunistů čekaly mladé rodiny na přidělení nájemního bytu taky 20 let. Za tu dobu se jim nejen narodily a vyrostly děti, ale rodina se mnohdy taky ještě rozpadla. Ještě se taky dalo stavět. Vlastníma rukama a řemeslníka pouze na odborné práce. Navíc stavět mohl jen ten, kdo si předem našetřil na stavební materiál, protože úvěry na bydlení prakticky neexistovaly. Jistě, byla třeba podpora stavebníků, dostali nenávratnou púůjčku 10.000 káblí, což se při ceně domku 200.000,- Kčs rovná podpoře na stavebním spoření, která je dnes. Ten, kdo stavěl na tzv. brownfieldu, tedy na pozemku, kde byla zbouraná a odstraněná stavba, dostal 20.000,- Kčs. Jenže taky musel z něčeho zaplatit zbourání a odstranění stavby, že. Takže problém současných mladých rodin není v nedostupnosti bydlení, ale hlavně v tom, že by chtěli všechno, a to HNED. Jenže tak to milé mladé rodiny nefunguje. Rodina je především zodpovědnost a makat 24/7, a ne chtít hned dovolené v zahraničí, bourák a bydlení ve vile. Pokud to závidíte svým rodičům nebo sousedů, tak si laskavě uvědomte, že ti na to celý život makali, ne si cintali pentli nad pivkem v laciné hospodě.

    Že se nenarodil 1.000.000 dětí? No a? Co má být? Tak se prostě nenarodily. Já budu osobně jen ráda, když se nenarodí milión dětí, než aby se narodilo 3/4 mega dětí nepřizpůsobivým rodinám, které v životě makat nebudou. My nepotřebujeme, aby se tu rodilo tolik dětí jako v Africe, my potřebujeme, aby se rodily děti do rodin, které jim dají podle možností veškeré možné vzdělání a které je naučí pracovat. Pokud se budou rodit takovéto děti, tak ať je jich klidně jen desetina, národ to přežije. A pokud tu budou děti pracovité, budou se mít následující generace dobře.
    Co je Západu platné, že přijaly já nevím kolik miliónů moigrantů z Afriky? To bylo kydů, jak sem jdou samí lékaři a inženýři, samí vysoce vzdělaní lidí, toužící tady pracovat. Leč po krátké době se ukázalo, že práce je pro tyto lidi poslední možností, jak získat živobytí, dávky jsou přednější. Nakonec pracuje cca 4% migrantů. To tu potřebujeme? Natahat si sem póvl z poloviny Zeměkoule a živit to? Pokud to chce někdo živit, tak ať to dělá, to je jeho rozhodnutí, ale ať z toho laskavě vynechá mne i mnou odvedené daně. To jsou zdroje, které mají sloužit k rozvoji tohoto státu, ne je nacpat lemplům a nefachčenkům do bezedného chřtánu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).