Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Přivyděláváte si k zaměstnání? Nezapomeňte vše řádně zdanit od SpookY - A co takhle nastavit systém tak, aby si...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 8. 2018 10:10

  SpookY (neregistrovaný) 158.194.124.---

  A co takhle nastavit systém tak, aby si pracující za 8h práce vydělal dost na to, aby si nemuseli další přivýdělek hledat na úkor svého soukromého času? :-(

 • 30. 8. 2018 10:25

  Tomáš (neregistrovaný) ---.112.242.230.static.b2b.upcbusiness.cz

  Každý má to co si vyjedná, pokud si vyjedná málo má málo. Systém za to nemůže!

 • 30. 8. 2018 10:33

  SpookY (neregistrovaný) 158.194.124.---

  Tohle může napsat jen někdo, kdo o skutečné realitě ví kulové... a to říkám jako člověk, který je na tom poměrně dobře, nad průměrem, na který 2/3 populace nedosáhnou.

 • 30. 8. 2018 10:38

  Tomáš (neregistrovaný) ---.112.242.230.static.b2b.upcbusiness.cz

  Tak mě poučte jak za to může systém.

 • 30. 8. 2018 11:32

  SpookY (neregistrovaný) 158.194.124.---

  Hlavním viníkem je nepoměr mezi západními cenami a východními platy (např. tj. nastavení minimální mzdy), který je způsobený především masivními úniky zisků do zahraničí, kdy jsme montovnou hlavně pro německý kapitál. Dělal jsem i za hranicemi směrem na západ (ekonomicky na západ, geograficky na jih) a to co si dovolí západní majitelé k českým pracovníkům by si ve svých domovských zemích dovolit nemohli.

  Druhou metlou jsou podnikavci, kteří po roce 89 ukradli (zprivatizovali) výrobní a surovinové zdroje a teď jich využívají ke svému dalšímu obohacení na úkor zbytku populace - např. ti co si nakradli v nelegálních devadesátých letech teď nakradené prostředky dávno vyprali a masivně za ně skupují nemovitosti hlavně v novostavbách za účelem pronájmů. A žijí na úkor těch slabších, kterým nezbývá než platit krvavý podnájem, protože někde bydlet musí a na hypo nedosáhnou. A dostupnost bydlení např. pro mladé je mnohem horší než za těch zlých komunistů.

  Takže systém je potřeba nastavit tak, aby zisky zde vytvořené zde také z velké části zůstaly a aby se rovnoměrněji rozdělily mezi pracují na všech úrovních.... tj. aby menšina zbohatlíků nevysávala nižší i střední vrstvy. Pak by velká část populace nemusela řešit např. hypotéky na hraně (a to jsou ti šťastnější, kdo si můžou hypo na vlastní dovolit).

  Současný systém je v podstatě genocida národa... za Druhou světovou válku jsme ztratili 300.000 obyvatel. Díky režimu ožralého dramatika a zloděje propisek se v téhle zemi nenarodilo nejméně 1.000.000 dětí!! Takže současný režim, v čele s pravdoláskaři a kavárníky, je pro národ větší pohroma než náckové.

 • 30. 8. 2018 11:44

  Tomáš (neregistrovaný) ---.112.242.230.static.b2b.upcbusiness.cz

  Jasný, já ale problém vidím někde jinde a to je mentalita českého národa a "čecháčkovství" staré generace která to učí svoje potomky. Například přetrvává názor že potřebují "malou domů", nebo nějaké "všimné" a pak nadávání v hospodě. Každý se může zasadit o to aby se měl lépe. A proč se nenarodilo 1 000 000 dětí? Vycházíte z nějaké studie? (Klause ani Zemana nemusím a je mi jejich politika protivná). Dost často platí že každý je strůjcem svého štěstí (pokud není nemocný, nemůže....). U spousty věcí pochybil stát (politici), ale primárně za to můžeme my voliči (co jsme si zvolili to máme). A ne nemluvím jako nějaký zbohatlík nebo nedejbože člověk co v 90tých letech privatizoval.

 • 30. 8. 2018 13:50

  Agent CIA (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Když už hlupák neví kudy kam, vytasí se s Čecháčkovstvím. To je jeden z poznávacích znaků hlupáků, co se cítí být důležitých a nadřazených. Tento poznávací znak hlupáků funguje na 100 %.

  Základní problém je nikoli "malá domů", ale "velká domů" zahraničních firem. Žádné účetnictví nevydrží dlouho stav, kdy větší část peněz odtéká než přitéká. Ovšem na konstatování tohoto stavu hlupáci reagují obvinění z čecháčkovství. Příznačné.

 • 30. 8. 2018 14:28

  Tomáš (neregistrovaný) ---.112.242.230.static.b2b.upcbusiness.cz

  Jojo toto říkají hlavně ti co volili Bureše. Za to můžou ti jiní a já si to zasloužím! Všichni ostatní za to můžou. A co já s tím udělám? Půjdu si sednout do hospody a budu na ně nadávat a fandit zemanovi jak to ukázal novinářům že?

 • 30. 8. 2018 14:34

  Agent CIA (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Tomáš: Takže s tím hlupákem, který kouká za každým, kdo nadává do čecháčkovství to zase byla pravda. Děkuji za potvrzení.

 • 30. 8. 2018 15:08

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Dostupnost bydlení je snazší, jak pro mladé, tak i pro starší. Za komunistů čekaly mladé rodiny na přidělení nájemního bytu taky 20 let. Za tu dobu se jim nejen narodily a vyrostly děti, ale rodina se mnohdy taky ještě rozpadla. Ještě se taky dalo stavět. Vlastníma rukama a řemeslníka pouze na odborné práce. Navíc stavět mohl jen ten, kdo si předem našetřil na stavební materiál, protože úvěry na bydlení prakticky neexistovaly. Jistě, byla třeba podpora stavebníků, dostali nenávratnou púůjčku 10.000 káblí, což se při ceně domku 200.000,- Kčs rovná podpoře na stavebním spoření, která je dnes. Ten, kdo stavěl na tzv. brownfieldu, tedy na pozemku, kde byla zbouraná a odstraněná stavba, dostal 20.000,- Kčs. Jenže taky musel z něčeho zaplatit zbourání a odstranění stavby, že. Takže problém současných mladých rodin není v nedostupnosti bydlení, ale hlavně v tom, že by chtěli všechno, a to HNED. Jenže tak to milé mladé rodiny nefunguje. Rodina je především zodpovědnost a makat 24/7, a ne chtít hned dovolené v zahraničí, bourák a bydlení ve vile. Pokud to závidíte svým rodičům nebo sousedů, tak si laskavě uvědomte, že ti na to celý život makali, ne si cintali pentli nad pivkem v laciné hospodě.

  Že se nenarodil 1.000.000 dětí? No a? Co má být? Tak se prostě nenarodily. Já budu osobně jen ráda, když se nenarodí milión dětí, než aby se narodilo 3/4 mega dětí nepřizpůsobivým rodinám, které v životě makat nebudou. My nepotřebujeme, aby se tu rodilo tolik dětí jako v Africe, my potřebujeme, aby se rodily děti do rodin, které jim dají podle možností veškeré možné vzdělání a které je naučí pracovat. Pokud se budou rodit takovéto děti, tak ať je jich klidně jen desetina, národ to přežije. A pokud tu budou děti pracovité, budou se mít následující generace dobře.
  Co je Západu platné, že přijaly já nevím kolik miliónů moigrantů z Afriky? To bylo kydů, jak sem jdou samí lékaři a inženýři, samí vysoce vzdělaní lidí, toužící tady pracovat. Leč po krátké době se ukázalo, že práce je pro tyto lidi poslední možností, jak získat živobytí, dávky jsou přednější. Nakonec pracuje cca 4% migrantů. To tu potřebujeme? Natahat si sem póvl z poloviny Zeměkoule a živit to? Pokud to chce někdo živit, tak ať to dělá, to je jeho rozhodnutí, ale ať z toho laskavě vynechá mne i mnou odvedené daně. To jsou zdroje, které mají sloužit k rozvoji tohoto státu, ne je nacpat lemplům a nefachčenkům do bezedného chřtánu.

 • 30. 8. 2018 20:27

  Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Nevím, kde žijete, ale tam kde bydlím já byla dostupnost bydlení mnohem lepší před rokem 1989 než je teď. Vidím to na své rodině, rodinách mých spolužáků apod. před r. 89.

 • 31. 8. 2018 7:36

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Nevím, kde žijete Vy, ale stačí najet na net a podívat se do rubriky nemovitosti, kolik je volných bytů ke koupi i k pronájmu. To jsou desítky a stovky bytů ve všemožných lokalitách. Stačí si jen vybrat, zda chcete byt k pronájmu nebo ke koupi, velký nebo malý. Je libo případně nový byt od developera? Taky je jich na trhu dost. Jistě, není to jako za sociallismu, kdy Vás pronájem bytu vyšel na 250,- Kč, protože stejně jako jiné komodity podražily i byty.

 • 2. 9. 2018 17:39

  Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Už chápu, máte na mysli, že teď je hodně volných bytů. to ano. Já měl na mysli dostupnost ve smyslu výše platů + čas strávený v práci + cena domů a bytů a srovnání tehdy a dnes. Ale proč jsou vlastně ty byty volné? Že by byly finančně nedostupné? :-)

 • 30. 8. 2018 20:24

  Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Nemáte pravdu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).