Hlavní navigace

Názor k článku Přísná kritéria bank jsou brzdou. Záchrannou od anonym - "Ten kdo v dnešní době investuje do starého...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 19. 9. 2008 10:53

    anonymní
    "Ten kdo v dnešní době investuje do starého paneláku dělá chybu" Vše je to o penězích, které běžní občané bohužel nemají. A tak jim nezbývá, než kupovat, staré, dle p. Havla nedůstojné králíkárny, za přemrštěnou cenu. Za kolik se prodávaly po převratu? Za 20, 40, 60 tisíc. A dnes? Ty 2 mega bych možná pochopil, kdyby se jednalo o kulturně historickou památku.Jelikož se nové byty mnoho nestaví, lidi inevstují do těchto historických paneláků. Jistě by rádi investovali do něčeho lepšího, ale na to lepší nemají, byli mnohdy rádi, že jim banka půjčila na ten panelák.
    Kdyby se nevytvářel umělý nedostatek bytů, a masově se stavělo a kdyby z každého bytu nemusel být aspoň l mega čistý zisk, tak by ceny bytů byly rozumnější, nižší.
    Když mi při opravdu fungujcíím trhu nabídne někdo panelákové 3+1 za 400 tisíc nebo 3+1 v nově postaveném domě na úrovni 21. století (tzn. žádných 60 m2) za milion (nebo za nájem 4 tisíce měsíčně + služby), proč si nevybrat důstojnější, byť dle západních měřítek stále sockové bydlení? Ale pokud platíme nyní tyto ještě nehoráznější ceny, nedivme se, že jsme na Balkáně a ne v Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).