Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Přísná kritéria bank jsou brzdou. Záchrannou od Martin V - Ten autor je fakt mimo :-) Mám hypotéku, banka...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 9. 2008 18:17

  Martin V (neregistrovaný)
  Ten autor je fakt mimo :-)
  Mám hypotéku, banka změní sazbu na konci období a já přefinancuji - není problém (občas stačí ukázat nabídku jiných a banka ráda úrok přizpůsobí), u nové banky se po skončení fixního období rozhodnou zvýšit úrok a já jsem ztracen? Kupodivu nejsem :-) Opět přefinancuji a banka, která přetáhla klienta jiné bance by asi měla mít podezření, že když sem přefinancoval jednou, tak mi nejmenši problémy nebude dělat nové přefinancování nejmenší problém
 • 16. 9. 2008 20:57

  klient (neregistrovaný)
  Čéče ty asi budeš původem fluktuant, ne?:) Většina lidí nemá chuť běhat každej rok do jiný banky a ještě do další:)) No ale když lidi nemají nic jiného napráci, tak pak asi jo.. tvoje řešení je tokové po česku, ale pro někoho je jediný možný, uznávám
 • 16. 9. 2008 21:13

  Nox (neregistrovaný)
  Nahodou me by docela zajimalo, jakych sazeb muze dosahnout clovek, ktery systematicky voli 1-letou fixaci a pravidelne meni banku podle vyhodnosti kazdy rok.
 • 17. 9. 2008 7:33

  Pavel (neregistrovaný)
  No, a ještě k tomu by zajímalo zase mě, kolik jsou náklady na takové přefinancování - nové odhady, zápis do katastru, poplatek za zřízení hypotéky, ztracený čas sháněním razítek, atd. Dělat to každý rok se asi hrubě nevyplatí, ale při pětiletém a delším fixu možná jo.
 • 17. 9. 2008 9:19

  anonymní
  Co jsem někde čet, tak banky nevyžadují nové posudky, zvláště ne pak po 1 roce. A poplatky za vyřízení hypotéky až na výjimky padly tak jako nedávno poplatky za zrušení účtu. Pro konzervativní klienty z ČS určitě nebude schůdné měnit každý rok hypotéku, ale kdo se nebojí, má informace a čas - proč ne? Pokud budou všichni jen skučet, jak jsou (některé) banky drahé a nezkusí konkurenci, tak ať dál platí vysoké poplatky.
  V Hospodářských čas od času vychází nejen úrokové přehledy, ale i přehledy, kolik klient dá bance navíc např. při 1,5 milionové hypotéce při 15ti leté splatnosti. A je to dost zajímavé - a mnohdy při nižší nebo stejné úrokové sazbě může klient zaplatit více než u jiné banky s vyšším úrokem. Hrají zde roli i další poplatky - např. poplatky za vedení účtu či nutnost mít u banky ještě extra účet využívaný pouze pro splácení hypotéky. Pokud je pro někoho 300 tisíc rozdílu za 15 let nezajímavých, tak ať se po konkurenci nepídí. Zrovna tak mu ale pak může být jedno, zda za vedení běžného účtu platí stovku či pětistovku měsíčně, jestli má u stavebního spoření úročení 2 % nebo 4,5% nebo zhodnocení u penzijního fondu 6 % nebo 1,5 %.
 • 17. 9. 2008 14:58

  Jarmila (neregistrovaný)
  Nejspíš nějaký teoretik. Prakticky to dopadne tak, že banka má sice cosi v nabídce, ale řekne vám, že vám prostě 1-letý fix nedá, že na to nemáte bonitu, zástavu... Nezapomeňte, že jde o DVOUSTRANNOU smlouvu, takže pokud banka nepodepíše 1-letý fix, můžete klíďo hrabat špendlíčkem a prostě 1-letý fix nebude a basta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).