Hlavní navigace

Přehled stavebního spoření. Co lze nyní sjednat u stavebních spořitelen?

7. 7. 2020
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Češi loni uzavřeli nejvíc smluv o stavebním spoření za pět let. Pokud o stavebním spoření také uvažujete, máme pro vás přehled toho, co nyní stavební spořitelny nabízejí.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS)

AktivPlus Spořicí

Vklady jsou úročeny základní úrokovou sazbou 0,60 % p.a. K sazbě je možné získat navíc úrokový bonus. Ten činí 0,6 % p.a. za prvních šest let spoření. Po této době bonusový program končí a vklady jsou úročeny základní úrokovou sazbou. Pro získání úrokového bonusu musí smlouva o stavebním spoření běžet v uvedeném tarifu alespoň šest let. Klient musí ukládat alespoň 0,5 % cílové částky měsíčně, je zde však možnost mimořádných vkladů. Bonus se připíše až s ukončením smlouvy. Poplatek za uzavření smlouvy činí 1 % z cílové částky. Poplatek za vedení účtu je 360 Kč ročně.

Akce AktivPlus spořící online

Akční nabídka ČMSS trvá od 1. července do 31. srpna 2020 a při jejím využití se vyhnete poplatku za uzavření stavebního spoření. Podmínkou však je sjednání stavebního spoření online. Smlouvu je možné sjednat s cílovou částkou 150, 200 a 300 tisíc Kč. Sjednat smlouvu online mohou pouze starší 18 let. Při založení online můžete nyní také hrát o 10 iPhonů, a pokud tímto způsobem založíte stavební spoření, můžete přeposlat personalizovaný link a za prvního, který si tímto způsobem založí stavební spoření, dostanete navíc 500 Kč.

Modrá pyramida stavební spořitelna

Moudré spoření

Spoření je určeno pro nové i stávající klienty. Zůstatek na účtu je úročen základní úrokovou sazbou, která je 0,50 % p.a. Po dobu prvních šesti let je navíc zůstatek do 300 000 Kč úročen úrokovým bonusem ve výši 0,5 % p. a., ten je po splnění podmínek připsán klientovi po šesti letech. Je také nutné dodržení obratové podmínky, kdy musí být součet vkladů klienta na konci kalendářního roku alespoň 0,5 % z cílové částky za každý ukončený měsíc v daném roce. Do vkladů klienta se nepočítá státní podpora ani úroky.

Start

Nabídka určená pro klienty do 26 let s úrokovou sazbou 0,50 % p.a. Při splnění podmínek můžete získat prémii ve výši poplatku za uzavření smlouvy, nejvýše však 1500 Kč, přičemž standardní poplatek za uzavření smlouvy je 1 % z cílové částky. Prémie vám bude připsána formou storna úhrady za uzavření smlouvy. I zde je možné získat úrokový bonus, jehož podmínky jsou stejné jako v případě Moudrého spoření.

Pohoda

Spoření určené pro klienty od 55 let. Úroková sazba činí 0,50 % p.a. V rámci spoření je možné získat jako benefit prémii ve výši úhrady za uzavření smlouvy, maximálně však do 2000 Kč. I v rámci tohoto tarifu je možné získat výše zmíněný úrokový bonus.

MONETA Stavební Spořitelna

Úroková sazba vkladů 1 % p.a. po dobu šesti let. Poplatek za uzavření činí 0,5 % z cílové částky. Cílová částka musí být minimálně 50 000 Kč. Navíc pro děti a mládež do 24 let je možné sjednat produkt Kamarád (cílová částka 200 tisíc Kč) nebo Kamarád+ (cílová částka 500 tisíc Kč).

Zvýhodnění tohoto tarifu spočívá v úspoře za uzavření smlouvy, který je jinak 1 % z cílové částky. Podmínkou je, že během prvních čtyř měsíců pošlete na účet stavebního spoření vklad ve výši jednoho procenta cílové částky, zároveň po dobu 4 měsíců od data uzavření smlouvy nesmíte požádat o změnu cílové částky.

Klienti od 55 let mohou využít stavební spoření 55+. Výhoda opět spočívá v odpuštění vstupního poplatku ve výši 1 % z cílové částky. Smlouva musí být uzavřena na cílovou částku 200 nebo 500 tis. Kč, i v tomto případě je nutné během prvních čtyř měsíců poslat vklady ve výši jednoho procenta cílové částky a během této doby nesmíte požádat o změnu cílové částky. Úroková sazba 1 % p.a.

Raiffeisen stavební spořitelna

Pokud do 31. července 2020 sjednáte stavební spoření s cílovou částkou alespoň 200 tisíc Kč, budete zařazeni do soutěže o výhry v celkové hodnotě až 250 tisíc Kč. Úroková sazba základního spořícího tarifu (Spoření S 191) je 1,20 % p.a. Poplatek za uzavření smlouvy činí 1 % cílové částky, maximálně však 15 000 Kč.

U spořícího tarifu určeného pro mladé do 25 let věku (včetně) je úroková sazba 1,30 % p.a. Poplatek za uzavření smlouvy je 1 % cílové částky, maximálně však 15 000 Kč. Vedení účtu vás vyjde čtvrtletně na 82 Kč, po 72 měsících 88 Kč čtvrtletně.

Stavební spořitelna České spořitelny

Ke smlouvě o stavebním spoření od Buřinky uzavřené výhradně online s cílovou částkou minimálně 100 tisíc Kč můžete nyní získat dárkový poukaz pro nákup zboží z e-shopu Mall.cz v hodnotě 1000 Kč. Akce je platná do odvolání, případně do vyčerpání zásob poukazů.

Podmínkou je, abyste nejpozději do 2 měsíců od aktivace smlouvy zaplatili vstupní úhradu ve výši 1 % ze sjednané cílové částky. V případě splnění podmínek vám banka pošle do 20 dnů dárkový poukaz. Poukaz je možné získat pouze k jedné smlouvě. Úroková sazba stavebního spoření činí 1 % p.a., garantovaná na 6 let.

dan_z_prijmu

Spoření pro děti a vnoučata do 22 let

Buřinka dále nabízí od 1. června akční nabídku pro mladé do 22 let. Ta spočívá v získání prémie ve výši poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření, nejvýše však 2000 Kč. Standardní poplatek je 1 % z cílové částky. Prémie vám tak zaplatí poplatek za uzavření smlouvy až do cílové částky 200 tisíc Kč.

Pro získání prémie je nutno během čtyř měsíců od uzavření smlouvy vložit nejméně 3000 Kč. V následujícím měsíci po splnění této podmínky bude na účet stavebního spoření připsána zmíněná prémie. Roční úroková sazba je 1 % p.a.

Autor článku

Po studiu žurnalistiky se začala naplno věnovat novinářskému řemeslu se zaměřením na ekonomiku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).