Hlavní navigace

Názory k článku Přehled OSVČ pro zdravotní pojišťovnu jednoduše a rychle (NÁVOD)

  • 7. 3. 2011 13:28

    Beda (neregistrovaný) ---.bc-mchz.cz

    Níže kopíruji výňatek z formuláře RBP.
    Jak se to počítá zde, když není paušál a evidentně není vazba na daňové přiznání (vedena daňová evidence)? U výdajů je psáno, že se zahrnují veškeré výdaje, t.j. i nedaňové?

    A1
    Příjmy ze samostatné výdělečné činnosti v roce 2010
    - u spolupracující osoby se uvede podíl na společných příjmech
    - u společníka veřejné obchodní společnosti, komplementáře komanditní společnosti
    a u osoby účtující v soustavě podvojného účetnictví se uvede základ daně připadající
    na příjmy dle § 7 zákona o daních z příjmu.
    Zahrnují se veškeré příjmy roku 2010 i ty, které jsou pro daňové účely rozděleny na více let.

    A2
    Výdaje vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmů ze samostatné výdělečné činnosti v roce 2010
    - u spolupracující osoby se uvede podíl na společných výdajích
    - u společníka veřejné obchodní společnosti, komplementáře komanditní společnosti
    - a u osoby, která vede účetnictví se uvede 0
    Zahrnují se veškeré výdaje z roku 2010. Výše ztráty za předchozí zdaňovací období, uplatňovaná pro daňové účely, se nezahrnuje.