Hlavní navigace

Názor k článku Povinné ručení 2009 – podrobný přehled od anonym - Pokud nebude mít cajt v autě comp napojený...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 10. 2008 10:00

    anonymní
    Pokud nebude mít cajt v autě comp napojený na databázi ČKP, tak asi ne. Tu zelenou kartu by pojišťovna musela vystavovat až po zaplacení pojistného, nikoliv předem, jak se dělo doteďka. To zaplacení a vystavení zelené karty by se muselo stihnout před 1.1., nebo by do vystavení zelené karty nesměla vozidla vyjet. Ještě za socíku se hradilo povinné ručení až do 28.2., ale už si nepamatuji, od kdy platilo. Kdyby od 1.1., tak motoristé jezdili 2 měsíce bez zaplacení, a přesto pojištění? Že povinné ručení na osobák stávalo 144,- Kčs, nemá snad ani cenu připomínat ... Pro rejpaly: kolikrát se zvýšila cena pojistštění a kolikrát šly nahoru ceny nových vozů či náhrad hrazených z povinného ručení? Trochu nepoměr, ale pojišťovny jsou tu od toho, aby generovaly zisk a ne od toho, aby někoho chránily před nepříjemným finančnín dopadem. A že je tak "nevýhodné" pro pojišťovny, že se perou o klienty a na trh povinného ručení přicházejí ještě nové pojišťovny ...

    Doteďka jste taky v autě nemusel mít doklad o zaplacení pojistného, měl jste takovou tu kartičku ("doklad o pojištění zodpovědnosti z provozu vozidla"), kterou v posledních letech pojišťovny ani každý rok nevystavovaly. Já měnil bydliště a s hrůzou jsem zjistil, že ta kartička byla několik let stará, ale pojišťovák dělající změnu bydliště mne ujistil, že je to tak v pořádku. Nevím, zda se tak dělo z úsporných důvodů, ale pojišťovna stejně zasílala předem zelenou kartu na další rok, tak tam tu kartičku platnou pro daný rok mohla přidat (původně to, tuším, bývalo celé na 1 papíru A4 - zelená karta, kartička a složenka na zaplacení. No a když člověk nezaplatil a nezpůsobil nehodu, tak se při silniční kontrole na nic nepřišlo. Proto nějaké změny, protože zjistili, že v pohodě jezdí hafo vozidel nepojištěných.

    V článku mi chybí jakási přehledná tabulka, kde jsou srovnány jednotlivé pojišťovny, kategorie vozidel, řidičů a výše škod, výše pojistného a přehled konkrétních asistancí pro ten který druh pojištění. Kalkulátor se zadáváním konkrétních dat není to pravé ořechové, co bych chtěl.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).