Hlavní navigace

Názor k článku Pomůže české ekonomice zkrácení pracovního týdne? od anonym - Domnívám se, že pocit, že zaměstnavatelé na zaměstnancích...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 15. 9. 2009 8:09

    anonymní
    Domnívám se, že pocit, že zaměstnavatelé na zaměstnancích nemravně vydělávají, nemá jen onen pisatel, ale velká část národa. Kdysi se to učili na každé škole - o vykořisťování. Já vždycky tvrdím, že pokud se zaměstnavateli zdá odměna pracovníka vysoká, ať si to jde zkusit za ty peníze dělat a pak jít do obchodu, jak s tím vyjde. To samé papalášům. Kdysi na Rádiu Impuls dělali takový pokus, jestli by naši papaláši nezkusili žít nějakou dobu pouze za ty peníze, co bere lid poddaný. Zájem byl "obrovský". Tuším, že snad jedna poslankyně to zkusila, výsledkem bylo, že zjistila, že za ty peníze se žít opravdu nedá.
    Právě z důvodů omezených příjmů jsou obchody plné a zboží se nekupuje v takových kvantech, jaké by si obchodníci představovali. I proto jsou domácnosti plné starých křamplů, které měly být již dávno v muzeu nebo na skladáce, proto jsou silnice plné vraků. Nebo se někdo domnívá, že občan má uložené někde 2 miliony a říká si: já si to auto s klimou a ABS nekoupím, ještě deset let počkám ...?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).