Hlavní navigace

Názor k článku Pomůže české ekonomice zkrácení pracovního týdne? od Standa - Všechny pražské úřady práce dohromady umístily v době...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 9. 2009 11:05

  Standa (neregistrovaný)
  Všechny pražské úřady práce dohromady umístily v době konjunktury za rok něco málo přes 100 lidí. To znamená, že za jednu umístěnku zaplatil daňový poplatník nějakých 200000Kč.

  Pokud bychom výrazně snížili nebo zrušili podpory v nezaměstnanosti a sociální dávky v nezaměstnanosti, stát ušetří miliardy. Nelze ale předpokládat, že se najednou objeví 500000 nových pracovních míst. Pracovní místa, která navrhuji, by byla pro ty, kteří na trhu práce místo opravdu nenajdou. Záměrně jsem vybral věci, které se mohou, ale nemusí udělat, a kde je potřeba množstvi nekvalifikované pracovní síly.

  Čisté ulice a domy, které se nerozpadají, mají přinejmenším hodnotu estetickou.

  Poznání minulosti nebo přírody je také hodnotou. Řekl bych i větší, než posedávání v hospodě a propíjení podpory.

  Živí lidé by si měli rozhodovat o tom, za co vydají peníze, sami. Na to podporu státu a deformaci trhu nepotřebujeme.

  Mimochodem, v ČSAV podobný program již léta běží. V papuánských pralesích zaměstnává stovky vesničanů, kteří systematizují veškerý život v pralese kolem. Vesničané mají poprvé v životě práci a peníze, a vědci z ČSAV světový věhlas. A kupodivu, nepotřebují miliony na někoho, kdo by domorodce kontroloval, zda pracují, jak mají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).