Hlavní navigace

Názor k článku Pomůže české ekonomice zkrácení pracovního týdne? od Standa - >Ja si myslim, ze existuje obrovska spousta lidi,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 9. 2009 14:10

  Standa (neregistrovaný)
  >Ja si myslim, ze existuje obrovska spousta lidi, kteri jsou schopni pracovat jenom podle zavedenych postupu a prave tito lide pri zvysovani efektivity prace nebudou zamestnatelni na zadnem smyluplnem pracovnim miste.

  Stačí se podívat kolem sebe. Vidím ne stovky, ale tísíce neobsazených smysluplných míst, kde stačí dělat jen podle zavedených postupů. Takové, které bych platil z daní mnohem raději, než úředníky pro rozdělování kurzarbeit neúspěšným firmám.

  Doslova všude vidím obrovskou spoustu smysluplní práce, na kterou "nejsou lidi": špinavé ulice, nedostatečná péče o staré a postižené, rozpadající se památky, knihovny, kde stihnout otřít prach jjednou za 200 let.

  Nebo třeba kolik vědecké práce by se dalo udělat se stovkou pomocníků v paleontologii, archeologii, botaníce, zoologii...

  Představte si, že 500000 nezaměstnaných místo dávek dostává zaplaceno za nějakou užitečnou činnost... A stát to nestojí ani korunu navíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).