Hlavní navigace

Názor k článku Pomáháte agresivním či duševně nemocným lidem? Spoluodpovídáte za škodu od jezevec - soud sice míní, že ... v okamžiku předání,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 6. 2017 16:32

    jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

    soud sice míní, že ... v okamžiku předání, již neměli možnost na nastalou situaci adekvátně reagovat a zařídit si hlídání dětí jinak .... já si s tím ovšem dovolím hluboce nesouhlasit. v nastalé situaci neměli vůbec svoje děti nechávat s psychatricky narušenou agresívní osobou, ale měli prostě udělat úplně cokoliv jiného, než nad tím mávnout rukou, a děti tam stejně nechat. zaplatili za svou lehkomyslnost strašlivou cenu - ale nechat všechnu vinu na potroubilé tetě, která nedokázala dohlédnout všech zákoutí mysli svého syna, u kterého, lze předpokládat, takové úrovně násilí předtím nebylo dosaženo, a bylo přiléhavé očekávat že ve 42 letech už nic nepříbude - to je poněkud nefér.
    já jako rodič, kdybych přivedl děti do školky, kde je právě povodeň a stoupá voda - nebo na tábor, kde namísto objednaných koní se prochází živý medvěd - asi bych tam své děti tak bezstarostně nenechal, což teprve by byla ta adekvátní reakce. nevím, co tak strašně důležitého měli rodiče dětí na práci, že prostě nutně museli ty děti odložit právě teď a tady, a vznikl v nich dojem že "neměli jinou možnost". jsem si ovšem jist, že po této zkušenosti změnili na naléhavost oné činnosti názor.
    nebo snad všechny ty cedule v provozovnách a na různých atrakcích, kde je napsáno, že rodiče zodpovídají za své děti - lze rozhodnutím soudu ex-post zrušit? to by byl až nebezpečný precedens.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).