Hlavní navigace

Názory k článku Pojišťováky čekají od září nové povinné zkoušky, čas na ně mají více jak rok

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 9. 2019 9:02

  bez přezdívky

  Vzhledem k tomu, že jsem byl 16 let zaměstnancem jedné pojišťovny ( navíc jsem si dobrovolně složil makléřské zkoušky, které jsem nemusel vůbec mít) tak jsem docela v obraze. Toto opatření mělo být už dávno. Úroveň některých externích ( ale bohužel někdy i zaměstnanců pojišťoven) je otřesná. O prodávaných produktech neví většinou nic, pouze papouškují to, co jim nalili do hlavy při "školení" v jejich sítí .

 • 4. 9. 2019 20:15

  Patrik Chrz

  Já si tak velké iluze nedělám. Hlavní problém není neznalost, ale nepoctivost. Ten finanční poradce ví, že nabízí šmejd, který je pro klienta nevýhodný, ale když za prodej dostane třeba i několik desítek tisíc?

  Já mám zkoušku pro likvidátora, odpovídá cca zkoušce pro finanční zprostředkovatele a nepřišla mi nijak zvlášť obtížná. Uvidíme, jaké to bude po změně, ovšem, jak píši výše, problém je nepoctivost a ten to neodstraní.

 • 5. 9. 2019 9:41

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Hlavní problém není neznalost, ale nepoctivost.

  Co ale s tím ve společnosti, kde se lež stala každodenní součástí života a je bohužel i široce akceptována. Dokud se nebudou lidé stydět lhát, nemůžete čekat žádné zlepšení a nepomůže tomu ani tisíc zkoušek.

 • 4. 9. 2019 15:34

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Pak se někdo diví, se rodiče nechtějí, aby šly děti na řemeslo, ale aby vystudovali jakoukoli střední školu s maturitou, protože ta je častokrát rozhodující pro to, co může dítě v životě dělat. V 90.letech dělal pojišťována a prodejce finančních produktů kdekdo, doslova kdo měl do (_).(_) díru. Pojistky nabízeli nejenom pošťáci, ale kurýři a vrátní, až to bylo protivné, kam jste vlezli, tam nabídka pojištění. Do toho přišlo, že musejí být zkoušky. Nejenom pro pojišťováky, odbornou zkoušku najednou museli mít ti nejmíň placení, pracovníci v sociálních službách a vrátní. Měla jsem tu čest si půjčit příslušná Skripta. Zvěrstvo nejvyšší. Skládat zkoušky ovšem nemusel ten, kdo měl maturitu. I teď je požadavkem pro prodejce pojistek maturita: "Od roku 2022 budou muset mít všichni, kteří poskytují pojišťovací služby, maturitní zkoušku." My se z celých slavných maturit jednou zblázníme. Kadeřnice si nemůže vzít učně, i když je výborná kadeřnice, protože nemá maturitu. Ono je jedno, jak ostříhá a nakadeří, ale maturita je mantra, přes kterou nejede vlak. Když jsem dělala lektora svazu včelařů, mohla jssem samostatně přednášet. V oboru byli i lepší, větší praktici, ale já měla maturitu, oni ne. Já jsem mohla přednášet a školit ostatní, oni ne, i když oni byli v oboru daleko lepší a měli spoustu věcí odpozorováno, leč oni neměli tu maturitu, co na tom, že byla z úplně jiného oboru. Tak aby všichni splnili požadavek maturity, tak snížíme nároky,aby ji udělal fakt každý blbec. No to už můžeme maturitní vysvědčení dávat každému absolventovi předškolního ročníku mateřské školy, vyjde to pomalu na stejno.

 • 6. 9. 2019 10:34

  Patrik Chrz

  Bohužel je to tak - maturita je dnes opravdu nutnost, je úplně jedno, z jakých předmětů (klidně z vázání květin), ale nemáte maturitu - nemůžete k policii, nemůžete podnikat v některých oborech, nemůžete učit (i když daný předmět bravurně zvládáte,...).

  Také se domnívám, že by daleko lepší byly odborné zkoušky z daného tématu, než všeobecná maturita.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).