Hlavní navigace

Názory k článku Platební karta s cestovním pojištěním?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 5. 2005 7:29

  Pavel (neregistrovaný)
  Když jsem před časem získal svoji první platební kartu, tak jsem k tomu dostal i nabídku cestovního pojištění. Když jsem prostudoval pojistné podmínky, tak jsem zjistil, že nejsem schopen vymyslet pojistnou událost, na kterou by se pojištění vztahovalo.

  Ostatně teď jsem dostal nabídku podobně kvalitního pojištění zneužití karty. Tam stojí, že pojištění se nevztahuje na pojistné události nábožensky motivované. Takže když na mě někdo u bankomatu zařve "Nevěřící pse, dej mi ty prachy, co sis vybral", tak se na to pojištění nevztahuje. A ještě jedna perla. V pojisných podmínách stojí doslova, že pojištění se nevztahuje na pojistné události "vzniklé v důsledku rozpadu jádra atomu". Skutečně nevím, co tím chtěl básník říci.
 • 10. 5. 2005 8:49

  LK (neregistrovaný)
  Já jsem měl pojistné události dvě. Jednu v Thajsku (popálení od motorky) a druhou v Bolívii (horská nemoc) a obě dvě pojišťovna AIG (kartu VISA mám od ŽB) vyřídila zcela promptně a do poslední koruny. Takže já musím vyjádřit maximální spokojenost. Když jsem se informoval, zda mi pojištění platí i pro případ, že mě v pralese kousne had či jiná havěť (což hrozilo), dozvěděl jsem se, že ano, dokonce mi platilo i na odlehlé poušti (o tom jsem měl pochyby, protože se v podmínkách zmiňovala výluka pro neosídlené oblasti či jak to bylo).
  Vždy jsem využil i připojištění členů rodiny (manželky) a když ona měla problém, vše proběhlo taky úplně hladce. Doufám, že to teď nezakřiknu :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).