Hlavní navigace

Otevřené cesty: kam se posouvají finanční služby ve 21. století?

11. 4. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Finanční konference serveru Měšec.cz nabídne podrobný pohled do zákulisí PSD2, otevřených cest a digitálních platforem pro lidi i pro byznys. Domácí i zahraniční spíkři budou hledat nové cesty a trendy ve finančních službách.

Toto je PR sdělení.

Digitální platformy způsobují postupný, ale stále se zvyšující tlak na moderní technologie. Nejvíce je to vidět na pobočkách finančních institucí. Ty se stávají spíše servisním místem pro služby, které nelze rozumně vyřešit online, nebo kam si dojdete pro radu.

Tip do článku - účto fakturace duben

Slovo PSD2 na jednu část firem působilo jako zaklínadlo, na druhou jako výzva. Vznikají další finanční startupy, které sázejí na „Mobile First“, kdy v jednom zařízení máte takřka celý svůj život: od kontaktů přes obrázky až po své finance. Nutnost někam chodit je minulostí, vše vyřešíte přes mobil, včetně otevření platebního účtu a vaší identifikace.

  • Kdy: 31. května 2018, 9:00
  • Kde: City Green Court, Hvězdova 1734/2c, Praha 4

Registrace na akci

PSD2 – quo vadis?

Martin Vurm, Senior Manager – FS Advisory z PwC Česká republika si připravil téma o novém zákonu o platebním styku, který otevřel třetím stranám přístup ke klientským datům. Jak velký je zájem o licence v České republice a jaké finanční služby banky a FinTech nabídnou spotřebitelům? Bankovní asociace vydala open-banking standard sjednocující pravidla pro přístup k platebním účtům. Jaké technologické prostředky budou banky využívat pro komunikaci s třetími stranami a pro silné ověření zákazníků?

Business finance – řešení pro malé a střední podniky

Přednáška pod taktovkou Adama Šoukala, CEO Platební instituce Roger, bude věnována případové studii, zejména způsobům financování malých a středních firem. Představení alternativních možností financování ke klasickým dluhovým a podílovým nástrojům. Představení případové studie jedné nebo více malých firem z praxe a jejich způsob financování.

Měření finančního zdraví

Jak lze na základě transakčních dat automaticky na míru vypočítat uživatelům aplikace jejich finanční zdraví a doporučit kroky k jeho zlepšení? Jak přitom zachovat intuitivnost a jednoduchost aplikace? Jak lze toto vše využít ke zvyšování engagementu uživatelů s aplikací? O tom bude povídat Jakub Sechter, Chief Strategy Officer ze Spendee.

Investování pro lidi

Na trhu existuje nespočet možností, jak investovat svoje finance, ale jen málo z nich jsou srozumitelné pro laickou veřejnost. Martin Pejša, majitel a výkonný ředitel Creative Dock, bude mluvit o možnostech a produktech, které Creative Dock vyvíjí, aby investování zpřístupnil obyčejným lidem.

A jak máte zabezpečený mobil vy?

Nové trendy v oblasti zabezpečení mobilních a pevných zařízení ve světě financí nám představí Tomáš Rosa, kryptolog v barvách Raiffeisenbank.

Seznam přednášejících není konečný a je průběžně aktualizován. Sledujte web finanční konference.

  • Kdy: 31. května 2018, 9:00
  • Kde: City Green Court, Hvězdova 1734/2c, Praha 4

Registrace na akci

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).