Hlavní navigace

Nový Měšec.cz, váš průvodce světem financí

9. 12. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Nový Měšec.cz je nyní ještě užitečnějším pomocníkem ve světě financí. Má silné nástroje, které vám pomohou orientovat se v záplavě nabídek a finančních potřeb.

Nový Měšec.cz podle vašich potřeb

Ve středu 9. prosince přesně v 15:13 hodin byly spuštěny nové stránky serveru Měšec.cz.

Rozhodli jsme se změnit barvu Měšce a více jej přiblížit finančnímu světu. Strávili jsme spoustu práce přemýšlením, analyzováním i uživatelským testováním pomocí moderních očních kamer, abychom připravili novou verzi, která lépe vyhovuje uživatelským potřebám, než verze předchozí. Ta původní sice získala velkou oblibu mezi čtenáři, ale přece jen potřebovala přiblížit modernějším nárokům na odborný web. Ve správném směru tohoto kroku k aktuálním internetovým trendům nás podpořilo i konzultační centrum Dobrý web. Máme pro vás tyto novinky, protože jsme přesvědčeni, že je oceníte:

Nová struktura

Zelená navigační lišta hned pod novým logem zobrazuje klíčové sekce. Při kliknutí na konkrétní sekci vám navigace nabídne další oblasti, které již podrobně rozebírají jednotlivá témata. Jako na dlani máte před sebou články, aktuální zprávy, diskuze, produktovou nabídku, kalkulačky a spoustu dalších vychytávek. Každá rubrika je vytvořena tzv. all inclusive a na jednom místě najdete téměř vše, co potřebujete. Maximálně zjednodušené a přehledné, připravené ke každodennímu použití.

Na titulní straně pod navigační lištou zprava najdete rychlé odkazy na kalkulačky, porovnání produktů a nově i seznam bankomatů. Konec složitého hledání.

Nabitý informacemi

Finanční produkty – připravili jsme nové porovnání finančních produktů. Chytré kalkulačky vám spočítají, který produkt je nejvýhodnější a sami si můžete produkty seřadit podle svých preferencí.

Daňové kalkulačky – nemusíte čekat na konec roku, již nyní si spočítáte své daňové povinnosti anebo si vyberete z desítky jiných, nových kalkulaček.

Nabitý databázemi

Bankomaty – nová databáze bankomatů českých bankovních a nebankovních provozovatelů vám pomůže najít ten, který potřebujete.

Pobočky – nová databáze poboček finančních institucí vám pomůže najít nejbližší pobočku nebo obchodní zastoupení bank, družstevních záložen, stavebních spořitelen a dalších.

Chytrý kurzovní lístek – kdo má nejlepší kurzy a jaký bude poplatek za směnu? Kurzovní lístek vám náklady spočítá. A můžete získat i slevu na výměnu valut.

Twitter a Facebook – staňte se našimi přáteli a followery na sociálních sítích! A nemyslíme jen pasivně. Se svými čtenáři se opravdu bavíme.

Diskusní fórum – diskutujte o věcech, které vás zajímají nebo trápí. Redakce serveru Měšec.cz fórum sleduje a aktivně reaguje.

Databáze aktualizujeme – sami si můžete ověřit, kdy naposledy došlo k aktualizaci produktů či databází.

Rozvoj pokračuje

Novým Měšcem změny nekončí, naopak. Nadále budeme Měšec rozvíjet a vylepšovat podle přání čtenářů. Již nyní se můžete těšit na další praktické kalkulačky a databáze, které vám usnadní každodenní život z pohledu financí.

Své postřehy, názory, ale i kritiku si však nenechejte pro sebe – napište nám, co se vám líbí, nebo co naopak postrádáte. Použijte e-mail do redakce, twitrujte s námi nebo nám nechte vzkaz na Facebooku. Budeme se snažit, aby nový Měšec.cz byl tím nejlepším vaším finančním průvodcem.

Historie

Finanční server Měšec.cz působí téměř 9 let. Poprvé byl spuštěn v pondělí 8. 1. 2001 jako finanční server zaměřený ryze na finanční produkty.

Po pěti a půl letech, přesně v pátek 30. 6. 2006, se dočkal první velké změny: dostal nový, vzdušný design a dominantní barvou stala žlutá – synonymum pro zlato, jako symbol finanční jistoty. Přibyly nové databáze produktů a byla spuštěna nová akciová sekce včetně investičního zpravodajství. Server pokračoval ve své tradici odborného webu na finanční produkty a v jeho logu jste stále viděli sypající se zlaté peníze z pomyslného váčku měšce. V tomto stavu jste mohli Měšec.cz využívat až do dnešního dne.

Jak se Měšec.cz vyvíjel

Ukázky titulky serveru Měšec.cz z prosince 2001, 2005 a 2009. Zdroj: web.archive.org

Historie Měšec 2009_12
Historie Měšec 2001_12
Historie Měšec 2005_12

Anketa

Jak se vám líbí nové stránky serveru Měšec.cz?

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).