Zásadní otázka je, proč se ta podvodnice neodhlásila - za 60 dnů to stihne každý, pokud není v komatu, což zjevně nebyla. Z pohledu nového vlastníka je přece šílené, aby mu v domě papírově bydlel nějaký šmejd, na kterého pak přijde exekutor a zabaví věci nového vlastníka (soupis je blbost, exekutor se neptá a zabavuje, víme jak to funguje). Výše pokuty je přiměření, s ohledem na příjem z podvodného prodeje by mohla být i vyšší.
Nesmysl. Neexistuje aby exekutor "přišel a zabavoval cizí věci", tak to opravdu nefunguje.
KAŽDÝ člověk si může přihlásit trvalý pobyt na libovolné adrese i bez souhlasu vlastníka, stačí předložit na úřadu jakoukoliv nájemní smlouvu, i již neplatnou či zfalšovanou. Úřad nemá možnost ověřovat skutečný stav. Dřív posílal vlastníkovi nemovitosti vyrozumění o hlášení nových osob, dnes již ne.
Sami jako vlastníci zjistíte stav hlášených osob až po podání odpovídající žádosti na úřad. Pokud se chcete zbavit nežádoucích hlášených osob musíte spustit byrokratický proces ve kterém bude přizván vlastník i domnělý nájemce a musíte u každé osoby dokázat, že tam nebydlí. Žřejmě se na to vykašlete a budete rádi, že hlášené osoby platí poplatky za svoz odpadu :-)
Sorry jako, ale nemáte pravdu. Bohužel dneska si nezjistím kdo je hlášený v domě o více bytech. Úřady totiž zapíší adresu, ale ne už bytovou jednotku... Je to prostě bordel, exekutor přijde vše vám oblepí a vy pak se soudíte o vyloučení vašich předmětů. Než proběhne soud tak to prodá a máte smolíka...
Emigrovat odstěhovat se v dnešním světě už bohužel není kam. Všude narazíte na byrokraty a předpisy s nejasným výkladem § ...
Zil jsem v USA, koupil a prodal jsem tam nekolik domu a musim vam rici, ze v porovnani s Ceskem je to prochazka rajem.Tam- dat vypoved, prodat dva domy, vsechen majetek, koupit si letenku, odletet do Ceska- 5 tydnu. Zde- koupit barak, vyridit si vsechny papiry, nastehovat se do baraku- 8 mesicu.A to jsem platil hotove, kdyby to bylo s hypotekou, pry by to trvalo dele.A celou dobu po slozeni penez do "bankovni uschovy" jsem se obaval ze penize zmizi a do baraku se nenastehuji, jak mne varovalo spousta pribuznych a znamych. Je to zde opravdu byrokraticky Kocourkov.....
Pokud si někdo nahlásí trvalý pobyt na Vaši adresu, městský úřad Vám zašle dopis jakožto vlastníkovi, kde máte lhůtu toto zrušit. Každopádně Vy jako vlastník bytu, můžete zrušit trvalý pobyt komukoliv kdo byt nevlastní a nebo nemá s Vámi smlouvu. Takže bez vědomí vlastníka si jen tak někdo trvalý pobyt nezapíše.
Ale tady jde o jiný případ - bývalý vlastník nemovitosti už k pobytu přihlášen je. Trvalý pobyt lze zrušit na základě standardního správního řízení, kam je třeba dodat veškeré důkazy, a to včetně údaje o vlastnictví - tj. výpisu z KN (100 Kč) a správního poplatku (100 Kč za každou osobu, jíž se pobyt zrušuje). Protože vím, jak úřady fungují, je možné, že by řízení přerušily, neboť by zjistily, že dotyčný/á v nemovitosti stále bydlí ;-) Fakticky je vystěhování nájemce/původního vlastníka, který se z nejrůznějších důvodů nechce hnout, velmi problematické, a je třeba svěřit tento úkon exekutorovi.
Jedním z nebezpečí, kdy v OP zůstává zapsaný trvalý pobyt, je to, že se může do nemovitosti kdykoliv vrátit, například jako klient zámečnické služby, ta mu zámek otevře jen na základě údajů v OP.