Hlavní navigace

Názor k článku Není důchod jako důchod od anonym - Pro antirejpala: "Proč si Vaše vnoučata neukládají vyšší...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 10. 2008 10:33

    anonymní
    Pro antirejpala: "Proč si Vaše vnoučata neukládají vyšší částky na PP" - tady na paní prodavačce vidíte, proč ... Bohužel ony důvody nevidí současná totalitní moc a lidem by ráda ještě více vše zdražila, zavedla další nové platby a snížila výdělky s tím, že po celoživotní dřině a placení daní by jim nejraději nic nedala s tím, že si přece měli spořit? Ale z čeho? Z oné minimální mzdy? Rád bych viděl, aby současní papaláši předvedli veřejnosti, jak by se takto dalo žít v praxi. Bez chlebíčků v práci, bez dopravy do práce luxusní limuzínou, bez členství ve správních radách všemožných firem, bez rautů atp.

    Někdo bude tvrdit, že není schopen vyžít např. s 30titisícovým platem. Kolegyně manželky s manželem berou právě po 30 tisících měsíčně, na hypoteku si ale netroufnou, prý by nevyžili. Tak raději bydlí ve firemním bytě vedeném jako kancelář, kde mají vše zdarma, čili z firemního, a odsuzují komunisty, jak ti mívali všemožné požitky. A bydlení zdarma není požitek?
    Na druhé straně mám známého (dělňas) ze státního sektoru, bere pár šprdů a jeho manželka je prodavačka, taky za ninimální mzdu. Koupili starší RD, který dle možností opravují. Pravda, nemohou si vyskakovat a kvalita jejich žití nebude nejoptimálnější (řada lidí třeba hodně ušetří na jídle - studené obědy i večeře ve formě rakovinotvorných levnějších uzenin nebo přecházením nemocí) a nechci jim nic zlého přát, ale třeba se ani té penze nedožijí, protože budou po šedesátce pěkně vyřízení. Domnívám se, že někteří představitelé moci to mají dobře vymyšleno - lidé se důchodů ani nedožijí - stát ušetří i na těch almužnických penzích a penzijní fondy nebudou muset vyplácet. Odpadne rovněž nákladná zdravotní péče. Vše výborně zapadá do konceptu ziskovosti fondů, nemocnic, pojišťoven.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).