Hlavní navigace

Názory k článku Nemocní dostanou v roce 2018 víc peněz. Hlavně dlouhodobí marodi

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 10. 2017 14:25

  jana (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Jak to bude s nemocenskou pokud již pojištěnec je v neschopnosti od cca dubna 2017.Bude mu i nadále vyplácena částka dle stávajících propočtů ,nebo po 1.1.2018 dojde na nový system výpočtu.A jak to bude s propočtem pokud pojištěnec promarodí více jak 365 dní.Pojištěnec bude marodit i s prodlouženou podpůrčí dobou/podstoupí 2x operaci kolena a následně kotníku/ .Jde pojištěnce který má již 61let.Děkuji za odpovědi na mé dotazy.

 • 31. 10. 2017 20:51

  Autor článku (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Tak přesně takovýhle dotaz jsem čekal. Proto jsem připravil celý samostatný článek řešící podobné otázky. Vyčkejte, do 31. 12. 2017, času dost. Ještě půjde článek o ostatních nemocenských dávkách než nemocenském. Také musejí jít jiná témata a jiní autoři, nelze psát jen o nemocenském pojištění, jsou i jiná témata, jiné aktuality. Nebude to asi hned, ale věřím, že pan šéfredaktor zavčasu - během listopadu a prosince zařadí i článek, který zodpovídá vaše otázky. Jinak odpověď na to, jak s dlouhodobým maroděním, najdete v mých starších článcích. Psali o tom myslím jen jiní autoři. Musíte hledat. Nelze se jen ptát a pasivně čekat na odpověď, je třeba aktivně hledat.

 • 3. 11. 2017 9:28

  janka (neregistrovaný) ---.amigonet.cz

  a jak je to s prvními 3 dny?Pojištění si přeci platíme celý měsíc tak ať nám ho vrátí

 • 3. 11. 2017 10:33

  Autor článku - Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Takovou novelu zákona se nepodařilo v minulém volebním období PS projednat, stejně jako třeba novelu ZP, což mi bylo jasné, že nebude (až o ní všechny možné servery a časopisy zcela zbytečně informovali a lidi popletli, teď neví, co doopravdy platí), že ke konci volebního období poslanci agitují a nepracují. Tak zkuste vydržet, třeba to schválí současná sněmovna. Osobně jsem pro zachování jisté karenční doby, ale mohl by stačit jen první den. Představte si, že někdo bude zneschopněn jen proto, už jsem o tom jednou psal, že se prostě ožral, má kocovinu, a nemůže tak nastoupit do práce. Za to mu má zaměstnavatel platit? Nemusí si hned způsobit úraz, aby neměl nárok na náhradu mzdy a nemocenské. Logicky, pokud to není ouřada a má směnu a nemůže si vzít dovolenou, by se měl domluvit s lékařem, aby ho zneschopnil - na 1 den. Je práce neschopen? Je. Jistě jiní čtenáři vymyslí i lepší případy, mne prostě napadla ta kocovina, je to takový extrémní expresivní příklad, že karenční doba není zcela nesmyslná. Někdo si může vzít neschopenku na to, aby si vymaloval. Pamatujete ten film ze socíku - s hercem Husákem jako kontrolorem? Jak se to jmenovalo? Všichni musí být v pyžamu. Nebo tak nějak.

 • 3. 11. 2017 15:04

  Autor článku (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Omluva za hrubou gramatickou chybu, pospíchal jsem na oběd - servery a časopisy informovaly, samozřejmě s tvrdým Y. Pardon, pardon.

 • 6. 11. 2017 8:38

  Eliska1292 (neregistrovaný) ---.222.broadband5.iol.cz

  Dobrý den, tak tenhle argument mě rozčílil. Platím si nemocenské za celý měsíc a když jsem nemocná měla bych tedy dostat nemocenskou i za první dny nemoci. Lékaři snad jsou natolik erudovaní, aby poznali, když do ordinace přijde pacient tzv. pod vlivem. Nehledě na to, že dnes už v každé ordinaci je (nebo měl by být) alkohol tester. Nemyslím si, že by si v dnešní době bral někdo PN na dva dny, ale když se spočtou ty ušetřené peníze na všech pracovních neschopnostech skutečně nemocných lidí, hodí to docela velký balík. Nedělejte z nás hlupáky, prosím. Je to záležitost čistě ekonomická. Vypsání PN trvá zhruba 5minut, ale nemocný přijde díky této úpravě o dost peněz.

 • 29. 12. 2017 17:55

  Regina (neregistrovaný) 213.226.251.---

  je to opravdu dost smutne. Ja jsem nemarodila dobrych 10 let, vse jsem prechazela, dostalo se mi to do kloubu a celkove se to odrazilo na zdravi. Pred rokem jsem jiz opravdu nemohla a sla jsem na neschopenku. Ta almuzna, kterou jsem pak videla, me doslova rozplakala, co vic, na dalsi preziti jsem si musela pujcit, abych mela temer doslova na chleba. Ja vim, ze nekteri toho zneuzivaj, myslim si ze vetsinou lidi, kteri maji mensi vyplatu, protoze se jim to vse pekne do urcite vyse zaplati. Proc se treba cast penez, ktere si nam strhavaji kazdy mesic z platu, nedava stranou jakoby k uctu dotycneho, ktere by bylo pouzito na pripadnou nemoc, v pripade, ze by to clovek nevycerpal, dostal by to jako vratku ke konci roku? Lide prechazeji chripky, pak se bude vsude psat, jak nejsou penize na leceni zavaznejsich az zavaznych onemocneni, ktere vzniknou v dusledku prechazeni obyc. nachlazeni.

 • 30. 8. 2018 9:10

  Slavoj35 (neregistrovaný) 82.99.130.---

  Zdravím, rád bych věděl, jak je to s nemocenskou v roce 2018. Na http://ideaclub.cz/media/jak-se-vyplaci-a-pocita-nemocenska jsem se totiž dočetl, že novinkou oproti loňskému roku je to, že se nemocenská zvyšuje pro dlouhodobé neschopenky a to že od 31. dne pracovní neschopnosti se nemocenské dávky zvyšují z 60% na 66% z vyměřovacího základu. Dále od 61. dne nemocenské dokonce na 72 % z vyměřovacího základu. Na rozdíl od náhrady mzdy (kdy se jednalo o průměr příjmů za minulé čtvrtletí, nemocenské dávky se počítají z průměru hrubých příjmů za celý uplynulý rok. Ten se přepočítá na den a sníží skrze redukční hranice. Ty hranice jsou v článku vypsány. Zdá se mi to jako docela férová změna, aspoň něco se za té nové vlády zlepšuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).