Hlavní navigace

Názor k článku Nejvíce se prodávají malometrážní byty. Ty jsou přitom poměrem ceny nejdražší od xf - No, když nechceš chápat, že je nutno sečíst...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 11. 2019 19:51

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  No, když nechceš chápat, že je nutno sečíst všechny náklady, a ne si vybrat jen jeden z nich a tím se řídit, tak nakonec co je mi do toho? Já to za tebe potom doplácet naštěstí nebudu.

  Ale musím tě znovu opravit:
  "přijít do bytu a jen strčit kartáček do kelímku v koupelně. Kdo chce toto nechť vysolí cenu za novostavbu proč ne."
  Tak to dnes není. Dnes musíš (část ceny) zaplatit, a potom měsíce, či roky čekat, až bude stavba hotova. A to co je hned, to je prakticky všechno odpad. Buď s příšernou dispozicí, polohou, nebo i na dnešní dobu předražené. Takže i kdybys měl lóve, a chtěl nový, nebudeš kchůůůůl.

  "A ještě jeden vtip. Koupím starší byt a mám možnost ho v budoucnu vylepšit. Koupím nový byt o poloviční ploše. Za rok našetřím pár stovek tisíc. V paneláku za to předělám koupelnu v novostavbě si 5m plochy bytu opravdu nepřikoupím."
  Milej zlatej, prober se. Já celou dobu porovnávam stejně velký m2 byt. No ale co od tebe vlastně čekám? Že by jsi si toho všiml? Že v paneláku 5 m2 přikoupíš? Že ti v paneláku nebude těch 5 m2 chybět, když je sebereš z jiné části bytu?
  No jo.. Celkem vzato, připomínáš mi svým bystrým úsudkem plukovníka Bedřicha Krause, mající též přídomek von Zillergut, po nějaké vesničce v Solnohradech.

  "A to nezabíhám do detailů, že např. v novostavbách se mnohem častěji vyskytují polofunkční až nefunkční SVJ. To je pak taky chuťovka až se v domě podělá první věc."
  Bohužel, to tě musím zklamat. Zákony nestraní žádné z variant. Ale praxe je taková, že u novostavby první stanovy dělá developer. Takže jakžtakž vyvážené a nestranné. (Což ale neznamená, že si je majitelé třeba hned na první schůzi nezmění k horšímu.) Kdežto u starých domů si je tvoří banda zpovykaných amatérů podle hesla "cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly". Takže si tam dají, že s jakoukoli úpravou v bytě musí souhlasit 90% majitelů v domě a s jakoukoli úpravou ve společné části 100% majitelů. A až budeš mít byt v takovém domě, zjistíš co to znamená. A přál bych ti vidět ty jejich zářící oči, když mi to zčerstva po ustavení SVJ vyprávěli, to si ještě mysleli, jací jsou chytří.
  A bohužel, nedávno mi to potvrdila právnička z MMR, stavební úřady jsou povinny se stanovami SVJ řídit. Neboť ty vykládají jedno ustanovení zákona....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).