Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nejvíce se prodávají malometrážní byty. Ty jsou přitom poměrem ceny nejdražší od Martin Luther - Jsem velmi rád, že tento problém už dávno...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 11. 2019 22:01

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Jsem velmi rád, že tento problém už dávno nemusím řešit. Na druhou stranu zde musí být ze strany zvláště mladých a střední generace tlak na vládu a obecně na politiky. Není možné se smířit s dlouhodobým stavem, kdy ceny jsou blízké Německu, ale mzdy a platy jsou sotva třetinové. Jedna účinná reakce na neutěšený stav je odejít pracovat do zahraničí. Tak jak to již desítky tisíc mladých udělalo. V Německu jsem je také potkával. V Anglii jsou jich také tisíce a stále přibývají. Není možné dlouhodobě tolerovat stav, kdy podnikatelé a zaměstnavatelé obecně nabízí lidem v průmyslu u dělnických profesí mzdy často mezi 15 až 20 tisíci a to i za třísměnný provoz. Je to pokrytectví a samozřejmě jde o to, dostat sem levnou pracovní sílu z Ukrajiny, Mongolska... K tomu jim jsou velmi nápomocní premiér a ministr průmyslu. Jde o jejich zájmy v podnikání. I kdyby koruna posílala o zhruba 25% okamžitě, tak nám bude trvat dohnání Rakouska, Německa minimálně 50 let. Od roku 2013, zde po dobu 5 let ČNB uměle devalvovala korunu k zahraniční měně. Velmi tak pomohla exportérům a ti nebyli vystaveni zdravému tlaku na efektivitu, inovace. Dnes křičí, že není možno přidat na minimální mzdě (4 nejnižší v EU) ani tisíc korun. Před námi jsou slabší Slováci či Poláci. "Čau lidi, máte se také tak skvěle jako já? Všichni se máte skvěle! Nikdy jste se tak skvěle neměli! " To jsou slova našeho premiéra.

 • 13. 11. 2019 5:17

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Slováci a Poláci že jsou před námi? Že jsem si nějak nevšimla, že by ubylo Slovenek za pulty supermarketů, je tu spousta slovenských herců i hereček, Poláci zase houfně odcházejí do Británie. Kdyby na tom byli Slováci líp než Češi, byl by pohyb opačný, nemyslíte?
  Jo, jde především o to dostat sem levnou pracovní sílu. Jenže my si zplundrovali učňovské škoství a za pár let nebude mít ty děti kdo učit, mistři odborné výchovy půjdou postupně do důchodu. Do základních škol jsme zavedlli inkluzi, co si budeme povídat, hlavně kvůli Cikánům, abychom jim údajně pomohli se začlenit. Tak začleňujeme Cikány, které pomalu nenaučíme ani číst a psát, protože oni dobře vědí, že to umět nesmějí, jinak by mohli taky pracovat. A proč by pracovali, když bez práce mají víc peněz, no to by pracoval fakt jen blbec.
  Na děti nadané sereme už léta, tak proč bychom to nedělali i nadále, že. Když náhodou chcete, aby se škola dítku věnovala, uslyšíte pindy, že když teda chcete "nadstandard", tak máte dát dítě do soukromé školy. Tak ho tam teda dáte, vzdělání, co mu měla dát škola státní, teda zaplatíte, a když dítě konečně vystuduje, odejde do zahraničí. Když odchodem pohrozili lékaři, hned bylo slyšet plků, jak by měli v České republice odpracovat xx let, aby vrátlili státu náklady na jejich studia. Proč jen doktoři, proč ne inženýři, ajťáci nebo jiné profese? Pokud si někdo zaplatí soukromou školu a odejde do zahraničí za lépe placenou prací, dal stát do jeho studií co? Hlavní náklady nesli rodiče, nikoli stát a jím řízené školství na úrovni 19.století. Co dělá stát pro to, aby nám chytří lidé neodcházeli, nebo aby se minimálně vraceli? NIC, naprostý kulový. Školství místo pomoci dětem, jejichž rodiče se vrátili ze zahraničí a chtějí v Čechách pracovat, se na jejich děti s omezenější slovní zásobou z českého jazyka a s problémy psaní (protože každá psaná forma jiného jazyka je jiná, jinak se slovo čte i píše česky, jinak anglicky nebo francouzsky), se na tyto děti totálně vysere a jen je potopí (mám to doma, vím, o čem mluvím). Tento stát prostě dělá všechno pro to, abychom úspěšně dohnali školství v Somálsku. Místo abychom zvedli nároky na maturitu, tak je ještě snížíme, aby maturitu udělal i obecní trotl. nějaký Průmysl 4.0 nebo Internet věcí nám může být ukradený, on to tu bude instalovat Ukrajinec, že, protože my k tomu naše mládí nedovedeme vychovat, my budeme klást důraz na inkluzi Cikánů. Takže hurá do Somálska, vážení, držte si klobouky, čeká nás pořádná jízda! (A v závěru to bude pořádný pád na hubu, až se konečně probereme). Takto ale ten vyspělý svět na Západ od nás nedoženeme ani za 100 let, protože oni taky nespí a jdou dopředu.

 • 13. 11. 2019 19:14

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Co jste volila (pokud vůbec), toho jste se také dočkala. Slovensko, Polsko je před námi ve výši minimální mzdy. Jarmilo, Vy si často sedíte na dlouhém vedení. Zaregistroval jsem si již dávno, že nejste z nejbystřejších.

 • 13. 11. 2019 21:53

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Nechápu proč řešit nějakou minimální mzdu. Osobně znám tak dva lidi, co za ní pracují a bohužel svým přístupem k životu si asi ani víc nezaslouží :-( Průměrná mzda je 3x vyšší, medián 2,5x. Podle m nemá smysl posuzovat nějakou vyspělost výší minimální mzdy. Spíš kupní silou a flexibilitou trhu práce. Problém je že mladí vám nepůjdou pracovat ani an ty 2 směny, natož na tři za (řekněme nástupní průměrnou) slušnou mzdu. Chtějí se "rozvíjet, realizovat a cestovat" ale pracovat, k tomu od školy vedení nejsou.
  V zahraničí jsem toho zažil dost a Němci fňukaji úplně stejně, né li hř než my. Taky jsem tam slyšel, jak se vyplatí být na sociálce a mít o 200e víc než pracovat v kolbence za 1600 e

 • 14. 11. 2019 15:47

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  Přestože je minimální mzda stanovena ve většině členských zemí Evropské unie, tak institut minimální mzdy není evropskou specialitou. Minimální mzda je stanovena i v mimoevropských zemích, např. v USA, v Kanadě, v Austrálii či v Japonsku. Zvyšování minimální mzdy je důležitý pro sociální systém. Ulehčí mu na výdajích. Oficiálně u nás minimálně mzdu pobírá 150 000 lidí. Ale je zde odporný a ostudný termín pro každou společnost – pracující chudoba. To jsou lidé, kteří se v příjmech přibližují minimální mzdě, ale s platem prostě celý měsíc nepřežijí. Pokud jdou na pracovní úřad a požádají o sociální dávky, dostanou je. Kolik takových lidí u nás je? Až jeden milion! Čím více lidí se dostane z této nelichotivé kategorie, ve které lidi nežijí, ale přežívají, tím lépe nejen pro ně ale i stát a i zaměstnavatele.
  I když je samozřejmě povinnosti zaměstnavatelů žehrat na toto rozhodnutí, nejde zvyšování minimální mzdy ani proti jejich zájmům. Ano, bude to pro ně znamenat více nákladů a budou muset zvýšit platy i lidem s vyššími příjmy. V současné době je to ovšem více než žádoucí. Ekonomika se dostala do situace v kapitalismu naprosto nestandardní. Je více volných pracovních míst než zájemců o ně. Pokud si chtějí udržet kvalitní pracovníky, neexistuje jiná možnost než lidem přidat a udržet si je.

 • 15. 11. 2019 3:30

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Nelžete si sám sobě. Skutečně je více volných pracovních míst než zájemců o ně? Musím Vás zklamat, není. Občas juknu na nabídky na webu Úřadu práce. Tam visí spousta nabídek na méně kvalifikovanou práci, ale ta místa de facto volná NEJSOU! Protože tam dle zákona viset musí, ale jsou určená výhradně pro cizince za minimální mzdu a za podmínek, které se rovnají pomalu otrokářství. Taky si všimněte větičky "zaměstnavatel je ochoten přijmout cizince" a pak "počet žádostí o zaměstneckou kartu", která situaci dokresluje. U nás se stavěla korejská fabrika a politici jásali, že v regionu přibude nabídka cca 400 pracovních míst. Skutečnost je taková, že Čechů je tam, že bys je na prstech jedné ruky spočítal, ale Ukrajinců, Mongolů a dalších národností snad 500. Jediný, kdo z toho profituje, jsou majitelé nemovitostí v okolí, kteří mají třeba jen jednu nebo dvě volní místnosti, za jedno lůžko si účtují cca 4.000 (což je cena, za kterou se dá sehnat místo na ubytovně). Při 3-4 lidech velmi slušný přivýdělek! Jistě, majitel nemovitosti musí taky trochu investovat, pořídt vybavení, postel, skříň, má zvýšení náklady třeba na vodném/stočném, ale vybavení sežene v dobrém stavu levně z druhé ruky a vynaložená investice se mu spolehivě a bohatě vrátí. Stát nemá zájem příliv zahraničních pracovníků nijak omezit ani regulovat, neb největším "spotřebitelem" je sám premiér. Jen se podívejte na pracovní místa v jeho fabrikách a na počet žádostí o zaměstnanecké karty..
  A že s těmi zahraničními pracovníky máme nemalé problémy, to si pište!
  Viz: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/skoly-ceska-lipa-montgolove-znalost-cestiny.A191004_104637_liberec-zpravy_jape
  https://www.zivalipa.cz/clanky/cizinci-v-ceske-lipe-fakta-pravni-normy-dusledky
  https://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/31221/zlate-mongolske-rucicky.htmlhttps://eurozpravy.cz/domaci/spolecnost/161406-bile-svine-vyvrazdime-ti-rodinu-agresivni-rumuni-utoci-v-cesku/
  Legrace ovšem nastala, když byly u těchto poněkud exotičtějších cizinců zjištěny nemoci, které my tu už neznáme, jako je otevřená tuberkulóza, černý kašel apod.

 • 15. 11. 2019 10:42

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Tomu se říká "privatizace zisků, socializace nákladů".

 • 13. 11. 2019 10:03

  Evikzmercedesa (neregistrovaný) 193.138.153.---

  Slováci a poláci byli vzdycky za nama ekonomicky!!! A uz nyni maji v polsku minimalni mzdu 15000,-. A do dvou let chteji mit min.mzdu 24000,-!!Razantne ji zvysi.... a v polsku jsou uplne jiné ceny v marketech nezv cechach. Normalni polsky market Dino je obdoba ceskeho Penny.

 • 13. 11. 2019 11:22

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Já vím. Nevím teda, jak na tom byl průmysl, ale zemědělství tam bylo jak v době kamenné. U nás jezdily po polích traktory, jak jste přejel hranice a zajel kousek dál do vnitrozemí, tak na naprosté rovině nudlovitá pole a na každém jedna nebo dvě babky s motyčkama okopávaly zeleninu. To musel být "úžasná" produktivita práce! Rok cca 1980.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).