Hlavní navigace

Názory k článku Nejvíce se prodávají malometrážní byty. Ty jsou přitom poměrem ceny nejdražší

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 11. 2019 6:48

  anna (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dokud se poslanci a Magistrát nerozhodnou zakázat airbnb a pod. firmy podnikat v rezidenčním bydlení, bude to nadále.Rezidenční bydlení je pro rezidenty, ne pro baťůškové turisty, z kterých zas až tak prospěch města nemají,.Jinde už to řeší zákazem, u nás to 4 roky řešila Krnáčová a Wolf na Magistrátu hl.m. Prahy a teď to 2 roky řeší Piráti a nula od nuly pošla !Tam, kde je v domech airbnb se nikdo nestěhujte.Přijdete o nervy !

 • 12. 11. 2019 15:44

  hmm (neregistrovaný) ---.152.230.94.awnet.cz

  airnbnb neni problem staci byt aktivni hoste delaji bordel ve 2 v noci no okamzite volam majiteli bytu at si zjedna poradek a kdyz mu bude volat po Xty 10sousedu priste si rozmysli jestli mu to stoji za to nebo to radsi pronajme dlouhodobe

 • 12. 11. 2019 20:46

  jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vzijte se do role bezohledneho gaunera, co v byte provozuje nacerno hotel k nelibosti ostatnich najemniku. Bud si jednoduse zmeni cislo, nebo na vas posle ukrajince s macetou, abyste ten napad prehodnotil.

 • 12. 11. 2019 21:45

  MosaznáHilzna (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Někdo je citlivka a někdo ne. Někdo se zastydí, jak zkomplikoval život sousedům a někdo si spočítá, že se mu to vyplatí i tak.
  Nemluvě o tom, že těžko říci, komu volat, když jsou v domě tři byty s airbnb nájemníky od 3 různých majitelů - a vy ráno zjistíte, že někdo pozvracel přízemí u schránek, nebo poškodil dveře od výtahu. Všem třem?

 • 12. 11. 2019 17:57

  Jehovista

  Ono by mozna stacilo vyuzit soucasnych zakonu. Jestli je stavba zkolaudovana jako bytovy dum, tak tam nemuze vlastnik jednotky jen tak provozovat ubytovaci sluzby. Navic drtiva vetsina techto "hotelieru" asi nebude mi patricny zivnostak.

 • 12. 11. 2019 7:26

  Ramesse II. (neregistrovaný) 185.153.195.---

  Co jsme si vycinkali na Václaváku, to máme - můžeme si za to sami, většina se tak rozhodla a je to tak správně.

 • 12. 11. 2019 7:39

  bob (neregistrovaný) 82.113.61.---

  Smutný je, že omladina brečí nad cenama bytů ale pak si raději koupí 40m 2+0 v novostavbě za 4M za což by měli v paneláku klidně 70m 3+1.

  Cena panelákových bytů je +- poloviční než u novostaveb, přitom kvalita stavby je povětšinou lepší než u glorifikovaných novostaveb. Stačí hodit řeč s pár lidma kolem stavebnictví, architektury apod a zjistíte co jsou ty předražené baráčky zač a dojde vám, který barák má šanci spadnout dřív zda panelák z roku 1980 nebo "novostavba" z roku 2019. :-)

 • 12. 11. 2019 18:30

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Cena panelákových bytů je +- poloviční než u novostaveb"

  Není tomu tak. Ano, byt v paneláku na kraji Prahy cca 75-80 m2 stojí cca 4 M.
  Náhodně jsem se podíval, kraj jsem ted nenašel, takže Michle, lepší čtvrť, byt 3+kk podobná rozloha + garážové stání stojí kolem 8 M.

  Jenže kromě té lepší čtvrti, tam létají statisíce, v každé z těchto položek:
  - Garážové stání, u paneláku chybí (v lepším případě k pronájmu za drátěným plotem za 1000 Kč/měsíčně).
  - Opotřebení a konec životnosti bytu (podlahy, dveře, kování, elektrika, koupelny, záchody, vzduchotechnika atd.)
  - Opotřebení a konec životnosti domu (fasáda, zateplení, okna, střecha, chodby, výtahy atd.)
  Vše opotřebené v rozsahu 0-100%, z toho co je opravené je často součástí smlouvy i převzetí splácení úvěru na opravenou/moder­nizovanou část SVJ/SBD.
  - Konstrukční neodstranitelný nedostatek paneláků, mnoha ametérskými "rekonstrukcemi" ještě zhoršovaný, velmi špatná kročejová neprůzvučnost (nese se každý krok, zvlášť když soused magor místo PVC s filcem použije dlažbu, nebo levnou "plovoucí" podlahu).
  - Horší zvuková neprůzvučnost stěn a stropů (částečně lze vlastnosti zlepšit - za peníze a zmenšení plochy bytu, což jsou v podstatě další peníze).
  - Nižší světlá výška místností (ale všeho dočasu, od roku 2016 půjde v Praze úroveň nově povolených novostaveb také dolů, "pokrok" nezastavíš.)

  No, možná jsem na něco zapomněl. Ale i tak je jasné, že ta polovina je pouze zdánlivě. Když si započteš všechny peníze, tak jsi na ceně velmi blízké u obou variant.
  A kdyby jsi se nad tím zamyslel, tak to tak musí být i ekonomicky. Proč by měl majitel paneláku byt prodávat za polovic? To je kšeft, ne charita. Stejně tak proč by měl někdo novostavbu prodávat za cenu paneláku, když je nutno k kupní ceně připočíst mnoho peněz, času a starostí navíc...

  Leda by byli všichni blázni... a jen ty jsi letadlo.

 • 13. 11. 2019 7:59

  bob (neregistrovaný) 82.113.61.---

  Z min. půlkou bodů co uvádíte nesouhlasím a občas je to úplný nesmysl, něco je samozřejmě pravda. Ale o tom nebylo moje původní sdělení. Zkusím ho ještě jednou zopakovat.

  Pokud chce mladá rodina bydlet může opravdu reálně za POLOVINU ceny nových bytů v Praze bydlet DŮSTOJNĚ a čistě v opraveném paneláku někde na jižním městě. Prostě mě štvou články "mladí nemají na bydlení v Praze protože byt stojí 100 tisíc za metr". Ne nestojí.

  Proč nevycházejí články "mladí nemají na první auto protože stojí půl milionu"? Snad každý mladý kdo chce dneska jezdit autem tak jezdí. Ano má staré, ošklivější, nacpe pár kaček do oprav ale jezdí. A úplně stejně je to o tom bydlení.

 • 13. 11. 2019 10:09

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Z min. půlkou bodů co uvádíte nesouhlasím a občas je to úplný nesmysl"
  To, že o něčem prohlásíš, že s tím nesouhlasíš a že je to úplný nesmysl neznamená, že to tvým prohlášením přestane existovat.

  "Proč nevycházejí články "mladí nemají na první auto protože stojí půl milionu"? Snad každý mladý kdo chce dneska jezdit autem tak jezdí. Ano má staré, ošklivější, nacpe pár kaček do oprav ale jezdí."
  Sám jsi položil nesmyslnou otázku, sám jsi si na ni odpověděl.

  "A úplně stejně je to o tom bydlení."
  Vážně? To jistě ne.
  U bytů neexistuje nabídka ještě dobře použitelných ojetých aut za 1/5 ceny nového.
  U bytů se jedná o statek s cenou i s životností o řád vyšší. U jednoho se bavíme o ceně za několik měsíčních platů a obvyklou životností 20 let, u druhého o celoživotních úsporách a doživotní životnosti.
  U bytů neexistuje nabídka starých bytů s zbývající životností desítek procent nového za 1/5 ceny.

  A jedno jsi mi připomněl: "Stačí hodit řeč s pár lidma kolem stavebnictví, architektury apod a zjistíte co jsou ty předražené baráčky zač a dojde vám, který barák má šanci spadnout dřív zda panelák z roku 1980 nebo "novostavba" z roku 2019. :-)"
  S úplně stejnýma chytrostma vystupovali tobě podobní ještě docela nedávno. Ale týkalo se to paneláků. Že začnou brzo padat, že uhnilá výztuž ve sparách, že křehnoucí svary.. stejně ajko ty řádně vyfutrované údajnými tvrzeními "lidma kolem stavebnictví, architektury apod"

 • 13. 11. 2019 13:11

  bob (neregistrovaný) 82.113.61.---

  OK zpátky k mému původnímu sdělení "jde koupit byt za polovinu".

  Září 2019 - průměrná cena novostavby 107 tisíc za metr.

  Hraju si na kupce a zadám do srealit:
  - Praha
  - panel
  - OV
  - plocha min. 75m

  Najdu např. https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/4+1/praha-zabehlice-ellnerove/594599516#img=28&fullscreen=false

  tedy 4+1 79m za 4,39M tedy 55 tisíc za metr což si dovolím prohlásit za polovinu těch 107 tisíc. Barák zateplený, výtah nový, byt nemoderní ale okamžitě použitelný k bydlení.

  Tedy za mě platí - JDE BYDLET ZA POLOVINU.

 • 13. 11. 2019 16:43

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Tak jestli ti nevadí, a vidím že nevadí, ignorovat nezbytné náklady jedná z variant, tak dokážu být stejně chytrý jako ty. Předvedu:
  Bydlení v novostavbě je levnější, neboť lze bydlet za pouhých 40% ceny paneláku. Jak to? Jednoduše také jen započítám jeden z nákladů a další budu ignorovat. Zaplatím 20% ceny. No a ten zbytek? No to je hypotéka. A to se v tvojich počtech nepočítá. Ty počítáš pouze kupní cenu. Blbost? Ano. Ale tvůj nápad, tvé pravidlo.

 • 13. 11. 2019 19:43

  bobo (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  A kterýže to náklad mi schází na to abych si POŘÍDIL bydlení? Rekonstrukce bytu za 2M? Ne, tu totiž dělat nemusím. Že budu (možná) splácet úvěr SVJ v rámci poplatků? Opět nevadí, to mi totiž nikdo pro přidělení hypošky počítat nebude. Atd. Vtip je v tom, že kdo chce super dokonalý byt brečí že nemá 8M na nový. Kdo je jen malinko skromnější a není línej jak vše si byt trochu růčo vylepšit může bydlet za 4M na stejné ploše.

  Ale dneska je hrozně moderní a kůl přijít do bytu a jen strčit kartáček do kelímku v koupelně. Kdo chce toto nechť vysolí cenu za novostavbu proč ne.

  A ještě jeden vtip. Koupím starší byt a mám možnost ho v budoucnu vylepšit. Koupím nový byt o poloviční ploše. Za rok našetřím pár stovek tisíc. V paneláku za to předělám koupelnu v novostavbě si 5m plochy bytu opravdu nepřikoupím.

  A to nezabíhám do detailů, že např. v novostavbách se mnohem častěji vyskytují polofunkční až nefunkční SVJ. To je pak taky chuťovka až se v domě podělá první věc.

 • 14. 11. 2019 19:51

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  No, když nechceš chápat, že je nutno sečíst všechny náklady, a ne si vybrat jen jeden z nich a tím se řídit, tak nakonec co je mi do toho? Já to za tebe potom doplácet naštěstí nebudu.

  Ale musím tě znovu opravit:
  "přijít do bytu a jen strčit kartáček do kelímku v koupelně. Kdo chce toto nechť vysolí cenu za novostavbu proč ne."
  Tak to dnes není. Dnes musíš (část ceny) zaplatit, a potom měsíce, či roky čekat, až bude stavba hotova. A to co je hned, to je prakticky všechno odpad. Buď s příšernou dispozicí, polohou, nebo i na dnešní dobu předražené. Takže i kdybys měl lóve, a chtěl nový, nebudeš kchůůůůl.

  "A ještě jeden vtip. Koupím starší byt a mám možnost ho v budoucnu vylepšit. Koupím nový byt o poloviční ploše. Za rok našetřím pár stovek tisíc. V paneláku za to předělám koupelnu v novostavbě si 5m plochy bytu opravdu nepřikoupím."
  Milej zlatej, prober se. Já celou dobu porovnávam stejně velký m2 byt. No ale co od tebe vlastně čekám? Že by jsi si toho všiml? Že v paneláku 5 m2 přikoupíš? Že ti v paneláku nebude těch 5 m2 chybět, když je sebereš z jiné části bytu?
  No jo.. Celkem vzato, připomínáš mi svým bystrým úsudkem plukovníka Bedřicha Krause, mající též přídomek von Zillergut, po nějaké vesničce v Solnohradech.

  "A to nezabíhám do detailů, že např. v novostavbách se mnohem častěji vyskytují polofunkční až nefunkční SVJ. To je pak taky chuťovka až se v domě podělá první věc."
  Bohužel, to tě musím zklamat. Zákony nestraní žádné z variant. Ale praxe je taková, že u novostavby první stanovy dělá developer. Takže jakžtakž vyvážené a nestranné. (Což ale neznamená, že si je majitelé třeba hned na první schůzi nezmění k horšímu.) Kdežto u starých domů si je tvoří banda zpovykaných amatérů podle hesla "cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly". Takže si tam dají, že s jakoukoli úpravou v bytě musí souhlasit 90% majitelů v domě a s jakoukoli úpravou ve společné části 100% majitelů. A až budeš mít byt v takovém domě, zjistíš co to znamená. A přál bych ti vidět ty jejich zářící oči, když mi to zčerstva po ustavení SVJ vyprávěli, to si ještě mysleli, jací jsou chytří.
  A bohužel, nedávno mi to potvrdila právnička z MMR, stavební úřady jsou povinny se stanovami SVJ řídit. Neboť ty vykládají jedno ustanovení zákona....

 • 13. 11. 2019 16:54

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  PS: Připomněl jsi mi byt před asi deseti lety. No, běžný panelákový 3+1, jaké se v té době prodávaly za 2,5-2,9 M v té lokalitě, za pěknou cenu 2,3 M.
  Ale mělo to háček, součástí smlouvy bylo převzetí a splacení hypotéky 1,3 M tehdejšího majitele. Takže, a já to to spočítám, když ty máš slabší úsudek, ten byt byl o přibližně 1 M předražený.

  No říkal jsem si tehdá, že na tohle jim nemůže nikdo skočit. Ale teď, po této konverzaci s tebou, to vidím jinak. Měli pravdu. Ono to chtělo jen trochu trpělivosti a počkat si na hlupáka, co nedokáže počítat. I když asi více trpělivosti, protože takových hlupáků je sice spousta, ale téměř žádný z nich, logicky, nemá peníze.

 • 12. 11. 2019 22:01

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Jsem velmi rád, že tento problém už dávno nemusím řešit. Na druhou stranu zde musí být ze strany zvláště mladých a střední generace tlak na vládu a obecně na politiky. Není možné se smířit s dlouhodobým stavem, kdy ceny jsou blízké Německu, ale mzdy a platy jsou sotva třetinové. Jedna účinná reakce na neutěšený stav je odejít pracovat do zahraničí. Tak jak to již desítky tisíc mladých udělalo. V Německu jsem je také potkával. V Anglii jsou jich také tisíce a stále přibývají. Není možné dlouhodobě tolerovat stav, kdy podnikatelé a zaměstnavatelé obecně nabízí lidem v průmyslu u dělnických profesí mzdy často mezi 15 až 20 tisíci a to i za třísměnný provoz. Je to pokrytectví a samozřejmě jde o to, dostat sem levnou pracovní sílu z Ukrajiny, Mongolska... K tomu jim jsou velmi nápomocní premiér a ministr průmyslu. Jde o jejich zájmy v podnikání. I kdyby koruna posílala o zhruba 25% okamžitě, tak nám bude trvat dohnání Rakouska, Německa minimálně 50 let. Od roku 2013, zde po dobu 5 let ČNB uměle devalvovala korunu k zahraniční měně. Velmi tak pomohla exportérům a ti nebyli vystaveni zdravému tlaku na efektivitu, inovace. Dnes křičí, že není možno přidat na minimální mzdě (4 nejnižší v EU) ani tisíc korun. Před námi jsou slabší Slováci či Poláci. "Čau lidi, máte se také tak skvěle jako já? Všichni se máte skvěle! Nikdy jste se tak skvěle neměli! " To jsou slova našeho premiéra.

 • 13. 11. 2019 5:17

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Slováci a Poláci že jsou před námi? Že jsem si nějak nevšimla, že by ubylo Slovenek za pulty supermarketů, je tu spousta slovenských herců i hereček, Poláci zase houfně odcházejí do Británie. Kdyby na tom byli Slováci líp než Češi, byl by pohyb opačný, nemyslíte?
  Jo, jde především o to dostat sem levnou pracovní sílu. Jenže my si zplundrovali učňovské škoství a za pár let nebude mít ty děti kdo učit, mistři odborné výchovy půjdou postupně do důchodu. Do základních škol jsme zavedlli inkluzi, co si budeme povídat, hlavně kvůli Cikánům, abychom jim údajně pomohli se začlenit. Tak začleňujeme Cikány, které pomalu nenaučíme ani číst a psát, protože oni dobře vědí, že to umět nesmějí, jinak by mohli taky pracovat. A proč by pracovali, když bez práce mají víc peněz, no to by pracoval fakt jen blbec.
  Na děti nadané sereme už léta, tak proč bychom to nedělali i nadále, že. Když náhodou chcete, aby se škola dítku věnovala, uslyšíte pindy, že když teda chcete "nadstandard", tak máte dát dítě do soukromé školy. Tak ho tam teda dáte, vzdělání, co mu měla dát škola státní, teda zaplatíte, a když dítě konečně vystuduje, odejde do zahraničí. Když odchodem pohrozili lékaři, hned bylo slyšet plků, jak by měli v České republice odpracovat xx let, aby vrátlili státu náklady na jejich studia. Proč jen doktoři, proč ne inženýři, ajťáci nebo jiné profese? Pokud si někdo zaplatí soukromou školu a odejde do zahraničí za lépe placenou prací, dal stát do jeho studií co? Hlavní náklady nesli rodiče, nikoli stát a jím řízené školství na úrovni 19.století. Co dělá stát pro to, aby nám chytří lidé neodcházeli, nebo aby se minimálně vraceli? NIC, naprostý kulový. Školství místo pomoci dětem, jejichž rodiče se vrátili ze zahraničí a chtějí v Čechách pracovat, se na jejich děti s omezenější slovní zásobou z českého jazyka a s problémy psaní (protože každá psaná forma jiného jazyka je jiná, jinak se slovo čte i píše česky, jinak anglicky nebo francouzsky), se na tyto děti totálně vysere a jen je potopí (mám to doma, vím, o čem mluvím). Tento stát prostě dělá všechno pro to, abychom úspěšně dohnali školství v Somálsku. Místo abychom zvedli nároky na maturitu, tak je ještě snížíme, aby maturitu udělal i obecní trotl. nějaký Průmysl 4.0 nebo Internet věcí nám může být ukradený, on to tu bude instalovat Ukrajinec, že, protože my k tomu naše mládí nedovedeme vychovat, my budeme klást důraz na inkluzi Cikánů. Takže hurá do Somálska, vážení, držte si klobouky, čeká nás pořádná jízda! (A v závěru to bude pořádný pád na hubu, až se konečně probereme). Takto ale ten vyspělý svět na Západ od nás nedoženeme ani za 100 let, protože oni taky nespí a jdou dopředu.

 • 13. 11. 2019 19:14

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Co jste volila (pokud vůbec), toho jste se také dočkala. Slovensko, Polsko je před námi ve výši minimální mzdy. Jarmilo, Vy si často sedíte na dlouhém vedení. Zaregistroval jsem si již dávno, že nejste z nejbystřejších.

 • 13. 11. 2019 21:53

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Nechápu proč řešit nějakou minimální mzdu. Osobně znám tak dva lidi, co za ní pracují a bohužel svým přístupem k životu si asi ani víc nezaslouží :-( Průměrná mzda je 3x vyšší, medián 2,5x. Podle m nemá smysl posuzovat nějakou vyspělost výší minimální mzdy. Spíš kupní silou a flexibilitou trhu práce. Problém je že mladí vám nepůjdou pracovat ani an ty 2 směny, natož na tři za (řekněme nástupní průměrnou) slušnou mzdu. Chtějí se "rozvíjet, realizovat a cestovat" ale pracovat, k tomu od školy vedení nejsou.
  V zahraničí jsem toho zažil dost a Němci fňukaji úplně stejně, né li hř než my. Taky jsem tam slyšel, jak se vyplatí být na sociálce a mít o 200e víc než pracovat v kolbence za 1600 e

 • 14. 11. 2019 15:47

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  Přestože je minimální mzda stanovena ve většině členských zemí Evropské unie, tak institut minimální mzdy není evropskou specialitou. Minimální mzda je stanovena i v mimoevropských zemích, např. v USA, v Kanadě, v Austrálii či v Japonsku. Zvyšování minimální mzdy je důležitý pro sociální systém. Ulehčí mu na výdajích. Oficiálně u nás minimálně mzdu pobírá 150 000 lidí. Ale je zde odporný a ostudný termín pro každou společnost – pracující chudoba. To jsou lidé, kteří se v příjmech přibližují minimální mzdě, ale s platem prostě celý měsíc nepřežijí. Pokud jdou na pracovní úřad a požádají o sociální dávky, dostanou je. Kolik takových lidí u nás je? Až jeden milion! Čím více lidí se dostane z této nelichotivé kategorie, ve které lidi nežijí, ale přežívají, tím lépe nejen pro ně ale i stát a i zaměstnavatele.
  I když je samozřejmě povinnosti zaměstnavatelů žehrat na toto rozhodnutí, nejde zvyšování minimální mzdy ani proti jejich zájmům. Ano, bude to pro ně znamenat více nákladů a budou muset zvýšit platy i lidem s vyššími příjmy. V současné době je to ovšem více než žádoucí. Ekonomika se dostala do situace v kapitalismu naprosto nestandardní. Je více volných pracovních míst než zájemců o ně. Pokud si chtějí udržet kvalitní pracovníky, neexistuje jiná možnost než lidem přidat a udržet si je.

 • 15. 11. 2019 3:30

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Nelžete si sám sobě. Skutečně je více volných pracovních míst než zájemců o ně? Musím Vás zklamat, není. Občas juknu na nabídky na webu Úřadu práce. Tam visí spousta nabídek na méně kvalifikovanou práci, ale ta místa de facto volná NEJSOU! Protože tam dle zákona viset musí, ale jsou určená výhradně pro cizince za minimální mzdu a za podmínek, které se rovnají pomalu otrokářství. Taky si všimněte větičky "zaměstnavatel je ochoten přijmout cizince" a pak "počet žádostí o zaměstneckou kartu", která situaci dokresluje. U nás se stavěla korejská fabrika a politici jásali, že v regionu přibude nabídka cca 400 pracovních míst. Skutečnost je taková, že Čechů je tam, že bys je na prstech jedné ruky spočítal, ale Ukrajinců, Mongolů a dalších národností snad 500. Jediný, kdo z toho profituje, jsou majitelé nemovitostí v okolí, kteří mají třeba jen jednu nebo dvě volní místnosti, za jedno lůžko si účtují cca 4.000 (což je cena, za kterou se dá sehnat místo na ubytovně). Při 3-4 lidech velmi slušný přivýdělek! Jistě, majitel nemovitosti musí taky trochu investovat, pořídt vybavení, postel, skříň, má zvýšení náklady třeba na vodném/stočném, ale vybavení sežene v dobrém stavu levně z druhé ruky a vynaložená investice se mu spolehivě a bohatě vrátí. Stát nemá zájem příliv zahraničních pracovníků nijak omezit ani regulovat, neb největším "spotřebitelem" je sám premiér. Jen se podívejte na pracovní místa v jeho fabrikách a na počet žádostí o zaměstnanecké karty..
  A že s těmi zahraničními pracovníky máme nemalé problémy, to si pište!
  Viz: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/skoly-ceska-lipa-montgolove-znalost-cestiny.A191004_104637_liberec-zpravy_jape
  https://www.zivalipa.cz/clanky/cizinci-v-ceske-lipe-fakta-pravni-normy-dusledky
  https://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/31221/zlate-mongolske-rucicky.htmlhttps://eurozpravy.cz/domaci/spolecnost/161406-bile-svine-vyvrazdime-ti-rodinu-agresivni-rumuni-utoci-v-cesku/
  Legrace ovšem nastala, když byly u těchto poněkud exotičtějších cizinců zjištěny nemoci, které my tu už neznáme, jako je otevřená tuberkulóza, černý kašel apod.

 • 13. 11. 2019 10:03

  Evikzmercedesa (neregistrovaný) 193.138.153.---

  Slováci a poláci byli vzdycky za nama ekonomicky!!! A uz nyni maji v polsku minimalni mzdu 15000,-. A do dvou let chteji mit min.mzdu 24000,-!!Razantne ji zvysi.... a v polsku jsou uplne jiné ceny v marketech nezv cechach. Normalni polsky market Dino je obdoba ceskeho Penny.

 • 13. 11. 2019 11:22

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Já vím. Nevím teda, jak na tom byl průmysl, ale zemědělství tam bylo jak v době kamenné. U nás jezdily po polích traktory, jak jste přejel hranice a zajel kousek dál do vnitrozemí, tak na naprosté rovině nudlovitá pole a na každém jedna nebo dvě babky s motyčkama okopávaly zeleninu. To musel být "úžasná" produktivita práce! Rok cca 1980.

 • 13. 11. 2019 1:01

  plextor (neregistrovaný) ---.156.230.94.awnet.cz

  Jen všichni do měst, je tady krásně, volno, chodniky prázdný, mhd skoro prázdný, v krámech ani živáčka, vše za babku, prostě nádhera, šup šup dělejte, je nám smutno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).