Hlavní navigace

Názor k článku Nejvíce se prodávají malometrážní byty. Ty jsou přitom poměrem ceny nejdražší od Martin Luther - Přestože je minimální mzda stanovena ve většině členských...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 11. 2019 15:47

    Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

    Přestože je minimální mzda stanovena ve většině členských zemí Evropské unie, tak institut minimální mzdy není evropskou specialitou. Minimální mzda je stanovena i v mimoevropských zemích, např. v USA, v Kanadě, v Austrálii či v Japonsku. Zvyšování minimální mzdy je důležitý pro sociální systém. Ulehčí mu na výdajích. Oficiálně u nás minimálně mzdu pobírá 150 000 lidí. Ale je zde odporný a ostudný termín pro každou společnost – pracující chudoba. To jsou lidé, kteří se v příjmech přibližují minimální mzdě, ale s platem prostě celý měsíc nepřežijí. Pokud jdou na pracovní úřad a požádají o sociální dávky, dostanou je. Kolik takových lidí u nás je? Až jeden milion! Čím více lidí se dostane z této nelichotivé kategorie, ve které lidi nežijí, ale přežívají, tím lépe nejen pro ně ale i stát a i zaměstnavatele.
    I když je samozřejmě povinnosti zaměstnavatelů žehrat na toto rozhodnutí, nejde zvyšování minimální mzdy ani proti jejich zájmům. Ano, bude to pro ně znamenat více nákladů a budou muset zvýšit platy i lidem s vyššími příjmy. V současné době je to ovšem více než žádoucí. Ekonomika se dostala do situace v kapitalismu naprosto nestandardní. Je více volných pracovních míst než zájemců o ně. Pokud si chtějí udržet kvalitní pracovníky, neexistuje jiná možnost než lidem přidat a udržet si je.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).