Hlavní navigace

Názor k článku Největší test finančních poradců v ČR: rozdali jsme vysvědčení od Jan Slanina - Neměl jsem amibici pravdivost Vašeho tvrzení obecně vyvracet. Pouze...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 6. 2011 23:18

  Jan Slanina

  Neměl jsem amibici pravdivost Vašeho tvrzení obecně vyvracet.
  Pouze konstatovat, že ohledně některých druhů pojistek je krajně zavádějící. V jiném kontextu je samozřejmě zcela oprávněné.

  Když ale rozeberu Váš výrok podrobněji, pak ho falzifikovat umím:
  "Je to (pojištění) jedna z mála věcí, kterou si nemůžete pořídit v okamžiku kdy ji potřebujete - musíte ji mít pořízenu předem"

  IŽP bez rizikové složky s jednorázově placeným pojistným pokrývá jedinou potřebu klienta, a to jednorázového uložení finančních prostředků v naději na jejich zhodnocení. Pokud mi tato potřeba vznikne, tedy si potřebuji uložit finanční prostředky v naději na jejich zhodnocení, nic mi nebrání si sjednat IŽP bez rizikové složky s jednorázově placeným pojistným. Není tedy pravda, že bych ho musel mít pořízeno předem (dříve, než mi potřeba vznikne).

  Samozřejmě, pokud se shodneme, že IŽP bez rizikové složky není pojištění, bude se mi další příklad hledat obtížněji, na což v tuto hodinu nemám energii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).